The Mandalorian Postřehy ze světa Star Wars k epizodě The Tragedy

Postřehy ze světa Star Wars k epizodě The Tragedy

Postřehy ze světa Star Wars k epizodě The Tragedy

Máme za sebou epizodu The Tragedy, ve které se opravdu staly velké věci. Dočkali jsme se nečekané ztráty, která je pro našeho hrdinu velice osobní. Do konce druhé sezóny už zbývají pouze dvě epizody. Tak co všeho zajímavého se stalo v šesté epizodě?

25 0
6.12.2020

Tython a mistr Jedi

Din Djarin se vydává na planetu Tython, kde kdysi býval veliký Chrám Jediů, kde se cvičily stovky rytířů. Ostatně planeta je zmíněna i v obrazovém slovníku Epizody VIII. Ještě než se Luke Skywalker vydal navštívit úplně první Chrám na Ahch-To, tak jeho cesty právě vedly na Tython. Planetu můžete znát především ze hry The Old Republic, která posloužila jako začátečnická planeta pro ty, jež se rozhodli hrát za Jedie.

Jenže tato hra se odehrává 3 000 let před naším seriálem a navíc už nepatří do kánonu. Nicméně se zdá, že Dave Filoni a Jon Favreau si berou inspiraci z Legends příběhů a starých her i nadále, a tak tato lesnatá planeta bohatá na hory náramně připomíná planetu tak, jak si ji pamatujeme z her. Sice je pravda, že žádná vesnice Twi'leků tu není a je tu poměrně pusto, ale rozvaliny Chrámu, který během The Old Republic stál na svém místě, tu zanechaly svou stopu.


Grogu se na vrcholu hory na kamenu vidění napojí na Sílu. A zřejmě začal komunikovat s pozůstalými Jediemi. Kdo by tím Jediem, který našeho Baby Yodu vyhledá, mohl být? O tom se spekulovalo celý předchozí týden. Zatím se jako nejpravděpodobnější volba zdá být Luke Skywalker, který aktuálně pět let po bitvě o Endor dost možná zakládá svůj první Chrám a nabírá nové informace o Síle a řádu obecně.

(Nepřipomíná vám meditace v kruhu Síly nápadně ukládání herních pozic ve hře Jedi Fallen Order? Foto: Disney+)

S mladým Lukem Skywalkerem je dlouhodobě spojován herec Sebastian Stan, který se mladší verzi Lukea náramně podobá. Dokonce i Mark Hamill dal Sebastianovi požehnání, že by roli mohl hrát. Fanoušci jsou s tím taky v pohodě. A hlavně – Filoni a Favreau už v minulosti dokázali, že jim nedělá problém obsadit do rolí i fanouškovská přání. Je tedy otázkou času, než se náš Luke s tváří Sebastiana Stana objeví.

Luke Skywalker není pochopitelně jedinou volbou toho, kdo by mohl Grogua vyhledat. Máme tady například Cala Kestise z povedené hry The Fallen Order, který by stále mohl žít a aktuálně by již mohl být mistrem Jediem (v době hry je zapomenutým padawanem a hlavně se hra odehrává mezi Epizodou III a IV). Další potenciální volbou je Mace Windu, o jehož přežití po událostech Epizody III se mluví již několik let. Navíc herec Samuel L. Jackson několikrát projevil o roli zájem. V budoucnu se snad dozvíme, kdo tím Jediem bude. Samotné finále druhé řady si říká o to, aby tato postava byla odhalena.

Robert Rodriguez a návrat Jeans Guye

O šestou epizodu druhé řady se postaral režisér Robert Rodriguez, který natočil například film Alita: Bojový Anděl, Sin City – město hříchu a další skvělé filmy, jež určitě znáte. Rodriguez se přiznal, že ho na poslední chvíli oslovil přímo Jon Favreau, který hledal náhradu za někoho jiného. Někdo z původního režisérského obsazení tak Favreauovi na poslední chvíli vypadl. Kdo to mohl být, aktuálně nevíme.

Je dost možné, že Favreau stál o Deborah Chow, která se podílela již na první řadě. Tato velice talentovaná režisérka ale aktuálně nemá a neměla čas, protože pilně pracuje na seriálu o Obi-Wanovi (který se mimochodem již několikrát posouval a scénář minimálně jednou přepisoval). Favreau tak oslovil Rodrigueze, který se postaral o velice dobrou a akční epizodu. A do budoucna režisér ještě určitě dostane šanci.

Je vcelku běžné, že sem tam se v seriálu objeví nějaká chybička, kdy je například v záběru vidět kameraman nebo někdo ze štábu. To přesně se stalo v epizodě The Siege, kde byl na imperiální základně viděn muž ze štábu, který měl na sobě bílé tričko a džíny. Tato postava se hned stala na internetu hitem. Jedná se totiž o první postavu ve Star Wars, která nosí džíny.

(Jeans Guy se vrátil! Tentokrát v helikoptéře. Foto: Disney+)

Jeans Guy, alespoň tak mu fanoušci říkají, na sebe upozorňoval celý týden po odvysílání epizody The Siege. Tvůrci se ovšem rozhodli Jeans Guye nadobro vymazat a scénu rychle upravili tak, aby člen štábu nebyl vidět. To fanoušky trošku pobouřilo, protože Jeans Guyovi již vytvářeli akční figurku. Teď zpět k naší epizodě The Tragedy.

Diváci během jednoho záběru, kdy Boba Fett mluví s Dinem Djarinem, spatřili v pozadí helikoptéru. A fanoušci si už na internetu samozřejmě dělají srandu, že Jeans Guy se vrací na scénu. Jelikož celý internet to od včerejšího rána řeší, tak lze předpokládat, že tvůrci tuto spatřenou chybku opět napraví. Když si pustíte epizodu na Disney+ za pár dní, tak už tam žádná helikoptéra s Jeans Guyem stoprocentně nebude.

Návrat Boby ve velkém stylu

Po troše odlehčení se dostáváme zpět k hlavnímu ději. Na planetu Tython doráží Boba Fett, který Dina již nějakou dobu sleduje. Pochopitelně chce zpět svou ukradenou zbroj, po níž už nějaký ten pátek pátrá. Fett tedy využije vhodné chvíle, kdy je Grogu napojený na Sílu, a Djarina konfrontuje. A samozřejmě na to není sám. Pomáhá mu Fennec Shand, obávaná vražedkyně z první řady z dílu The Gunslinger.

Ta hrála v oné epizodě velice důležitou roli. Din Djarin se totiž vydá po její hlavě, aby vydělal pár kreditů navíc. Shand je však na konci dílu zabita začátečnickým námezdním lovcem. Jak nám ovšem konec dílu napověděl, se Shand jsme se neviděli naposledy. K jejímu zdánlivě mrtvému tělu přistoupila neznámá postava, jejíž zbroj povědomě chrastila.

Už tehdy si fanoušci mysleli, že se na scéně objevil Boba Fett. Nyní to tedy máme stoprocentně potvrzené. Ten ostatně dal Shand do kupy a ta se stala jeho doživotním dlužníkem (scéna náramně připomínala doživotní slib wookiee Zaalbara v první hře The Knights of the Old Republic). Společně se Shand a Boba vypravili v naší dobře známé lodi Slave I za Djarinem. Loď si můžete pamatovat ze staré trilogie, kdy Boba lovil Hana Sola. Tuto loď jsme viděli i v prequelech, kdy patřila Bobovu otci Jangovi, kde ještě byla v trochu lepším stavu.

(Je zpět! Foto: Disney+)

Ostatně i o Jangovi se Boba zmíní, když použije klasickou větu Like My Father Before Me známou z Epizody VI, kterou není potřeba připomínat. Boba ostatně Dinovi oznámí, že jeho otec Jango Fett byl nalezencem a posléze sirotkem Mandalorianů, kteří ho naučili jejich zvykům (ne ale tak těm extrémistickým a nábožensky založeným jako Dina Djarina). Jango Fett dokonce bojoval během mandalorianské občanské války.

Následně se stal uznávaným námezdním lovcem, kdy ho těsně po invazi Naboo (tedy po Epizodě I) kontaktoval hrabě Dooku, který mu dohodil velice zajímavou práci. Jango Fett sloužil jako předloha klonových vojáků pro Velkou republikou armádu. Kromě vysoké výplaty chtěl Fett od kaminských klonovačů ještě jednu věc. Neupravený klon sebe sama bez urychleného stárnutí a jakékoliv jiné modifikace. Kdo je právě tímto neupraveným klonem?

Jangova a Bobova historie

Tak se pochopitelně dostáváme k Bobovi. Boba je tím neupraveným klonem a mnohá léta to tušil, ale nikdy s tím svého otce nekonfrontoval. Bohužel to nestihl, Jango je totiž zabit v Epizodě II mistrem Jediem Macem Winduem, čemuž mladý Boba přihlíží. Bobův příběh ovšem pokračuje v animovaném seriálu The Clone Wars, kde se pokusí Winduovi pomstít.

To se mu sice nepovede, ale Bobovy další kroky vedou k podobné kriminální kariéře, jakou vedl jeho otec. Z Boby se postupem času stane námezdní lovec, který si přivlastní otcovu zbroj, ale trochu si ji upraví a přebarví. Fett je obecně známý tím, že si nerad sundává svou helmu. Není to ovšem kvůli mandalorianské tradici jako spíše kvůli skutečnosti, že většina bytostí z galaxie má jeho obličej spjatý s obličejem klonů.

Tuto skutečnost chce ovšem Boba v sobě udusit. Po Epizodě III, ve které se mimochodem Boba měl objevit, ale následně ho George Lucas ze scénáře vystřihl, protože na jeho příběh nezbylo místo, se Fett stává jedním z uznávaných námezdních lovců. Pracuje pro Impérium, Jabbu Hutta a pro další lukrativní klienty, kterým nevadí zaplatit pořádně plný kufr kreditů.

(Boba vysvětluje Mandovi svůj rodokmen. Foto: Disney+)

Asi každý má Bobu spojeného především s jeho (doposud) největší rolí v Epizodě V. Asi netřeba blíže představovat jeho příběh a dopadení pašeráka Sola. Když Fett dopraví Hana Sola tatooinskému gangsterovi Jabbu Huttovi, přátelé Sola námezdního lovce sledují. Zhruba rok po Epizodě V, kdy je Solo stále zmražen v karbonitu, je Boba poražen Lukem Skywalkerem a Hanem Solem. Boba spadne do útrob tatooinského Sarlacca, který měl Bobovo tělo trávit několik let.

Zde pro nás Boba na několik dlouhých let zemřel. George Lucas si tehdy neuvědomoval obecnou oblíbenost tohoto námezdního lovce. Sám posléze prohlásil, že kdyby věděl o jeho popularitě, nechal by ho důstojněji zemřít. Fett samozřejmě dále žil v příbězích Legends, kde se ze Sarlacca dostal. A podobně tomu je i nyní v oficiálním kánonu.

Jak ovšem onen útěk ze Sarlaccových úst proběhl, to aktuálně nevíme. Podle posledních informací má o tom ovšem pojednávat prequel Boby Fetta, který se aktuálně natáčí. Boba se zřejmě nějakým způsobem ze Sarlacca dostal bez závažnějších zranění (když nepočítáme jizvy na obličeji). Taktéž neznámým způsobem přišel o svou zbroj, kterou následně ukořistili Jawy. To se už dostáváme k událostem naší epizody The Marshal, kde zase zbroj od Jawů získal Cobb Vanth.

Impérium vrací úder

Padlé Impérium konečně využilo sledovače na Razor Crestu a vyslalo svou četu stormtrooperů proti Din Djarinovi. Rodriguez nám nabídl poctivou akční scénu se stormtroopery a za tuto choreografii by se nemusel stydět ani jakýkoliv jiný Star Wars film. Nutno podotknout, že někdy pohyby vojáků působí trochu nepřirozeně a tzv. plot armor (=nesmrtelnost) postav je v posledních dílech zapnut na maximum.

Je až příhodné, že všechny rány vždy schytá Din, kterému se však nic stát nemůže, protože je kompletně navlečen do beskaru. Kromě stormtrooperů jsme se ovšem dočkali předem avizovaných Darktrooperů, o kterých jsme mluvili v postřezích k epizodě The Siege. Ti využili situace a poměrně snadno se pomocí svých tryskáčů přenesli ke Groguovi, kterého ještě snadněji unesli.

Všimněte si, že Darktroopeři letí vzduchem jako Iron Man. To je bezesporu práce Jona Favreaua, který při výtvoru Darktrooperů své nové vojáky oproti třem verzím z Legends zásadně upravil. Zatím se jedná o jeden z největších odkazů na první dva filmy s Iron Manem, které Favreau natočil. A takových podobných odkazů třeba na prequely bylo více. Vzhled Fennec Shand náramně připomíná brnění Zam Wessell.

(Iron Mani nám v seriálu chyběli. Foto: Disney+)

Zam Wessell byla dalším námezdním lovcem, který pracoval během Epizody II pro Janga. Tam se pokusila spáchat atentát na Padmé Amidalu. Zam a Jango tvořili dobrou a efektivní dvojici a Boba a Fennec vypadají dost podobně, nemluvě o jejich vzájemné synergii. Je krásně vidět, jak jde Boba ve šlépějích svého otce. Ostatně jedna z velice zapamatovatelných scén je ta, kdy Fennec svrhne obrovský balvan na stormtroopery. Jedná se o skrytý odkaz na Indianu Jonese, kde jsme viděli něco podobného. Za stvořením Indiana Jonese pochopitelně stál George Lucas, takže takto mu Favreau a Rodriguez vzdali hold (pro nezasvěcené – Jonese si zahrál náš pašerák Harrison Ford).

Když Darktroopěři dorazili ke Groguovi, jeho spojení se Silou bylo přerušeno. Všimněte si, že celá meditace Dítěte náramně připomínala ukládání her v povedené hře Jedi Fallen Order. Těžko říci, zda se jedná o skrytý odkaz, nebo náznak toho, že Grogu skutečně komunikoval s Kal Cestisem, hlavní postavou celé hry. Ať už to bylo jakkoliv, nic nezměníme na tom, že Darktroopeři Dítě unesli, a Din pouze přihlížel.

Djarin u sebe zrovna neměl jetpack, což mu neumožnilo svého malého společníka na misích rychle zachránit. Pokusil se o to alespoň Boba, který akci odvolal, když si všiml imperiálního křižníku. Moff Gideon tak konečně získal Dítě, což mu umožní pokračovat v experimentech, v nichž nejspíše pomocí transfúze předává Groguovu krev císaři Palpatinovi, Snokeovi či komukoliv dalšímu.

Avengers

Chyběl vám v seriálu či ve Star Wars nějaký výrazný tým, který by se spojil proti jednomu nepříteli? Pokud ano, tak po vzoru MCU tu něco takového máme. Na záchrannou misi se kromě Din Djarina přihlásil i Boba Fett, Fennec Shand a pojede se minimálně ještě pro Migse Mayfelda. Jeho výskyt ve druhé řadě byl již předem avizován. Nyní ho musí Djarin pouze najít, zachránit z vězení a přemluvit ho, aby mu pomohl.

Pokud si vzpomínáte na epizodu The Prisoner, tak tam Djarin nechal Mayfelda v jednom z republikových vězení. Mayfeld tak zřejmě Mandovi úplně pomoci chtít nebude, ale zřejmě se nakonec nechá přemluvit. Ostatně Djarin nemusel dlouho přemlouvat ani Bobu, který možná až překvapivě souhlasil s tím (a vlastně se ještě sám nabídl), že Grogua pomůže zachránit.

To může působit trochu zvláštně. Boba Fett známý z Legends, kde ostatně dostal největší prostor, tam působí jako vyčůraný, vychytralý a rozhodně lstivý námezdní lovec, který se zajímá pouze o svou odměnu. O nic jiného mu nejde. A nyní se v našem seriálu chystá nasadit svůj vlastní krk proti imperiální armádě pro člověka, jehož zná pouze pár hodin.

(Zam Wessell… pardon, Fennec Shand se přidává k týmu Avengers. Foto: Disney+)

Samozřejmě můžeme argumentovat tím, že Boba Djarinovi skutečně přislíbil, že garantuje bezpečí Dítěte. Nicméně to už je opravdu slovíčkaření, které však na druhou stranu pro Mandaloriany může mít poměrně vysokou váhu. K Avengers týmu se tak kromě těchto jmenovaných ještě může přidat Cara Dune a Greef Karga.

Ti sice nyní mají úplně jiné starosti na Nevarru, nicméně bude zajímavé sledovat, zda Cara Dune ihned poruší pravidla Nové repubilky a pomůže Mandovi zachránit jejich vězně. Máme před sebou poslední dvě epizody druhé řady. Teď už nás nečeká žádná vedlejší mise, ale jen velké finále. Jak to celé dopadne? Tipujeme, že by celá řada mohla vyústit v souboj Djarina a Gideona.

Gideon s temným mečem a Djarin s beskarovým kopím. Podle nás ovšem tentokrát nechá Favreau vyhrát Gideona, který Djarina zraní a dost možná mu sundá i helmu, což by dostalo našeho hrdinu úplně na kolena. Baby Yoda bude podle nás na konci druhé řady stále v zajetí Impéria a Gideon ho bude cvičit, probouzet v něm jeho evidentní temnou stranu Síly a pomalu ho přetahovat na svou stranu. Kdy jindy manipulovat se svým vězněm, než když je stále dítě. Nebo to bude jinak?

Čtěte také:

Postřehy k epizodě The Marshal
Postřehy k epizodě The Passenger
Postřehy k epizodě The Heiress
Postřehy k epizodě The Siege
Postřehy k epizodě The Jedi

Diskuze /25

the Grand Inquisitor

Dále pomalé obkličování Grogua nápadně připomínalo Nazguly na Větrově. Sice kámen vědění připomínal ukládání ve Fallen Orderu, ale použití tohoto písma jde najít i na jiných Jedijských chrámech a i třeba ve Světě mezi světy v Rebels.

6.12.2020 | 17:32:50
lukroncz

Je to ten Jawa, ne ta jawa. Takže nikoliv Jawy, ale jawové.

6.12.2020 | 18:50:15
Nina317

Ja osobne si nemyslím, že Gideon bude vo finále stále väzniť Grogua. Určite prebehne súboj medzi Mandom a Gideonom, ale na 95% si myslím, že sa tam objaví Jedi na kt. sa napojil Grogu.

#21 Svjatogor
6.12.2020 | 19:50:34
Brisingr8

trochu ma prekvapuje ze v clanku neni vobec spomenuta Razor Crest.. bola tu predsa od zaciatku serialu a pochybujem ze to co sa jej stalo v tejto epizode este „rozchodi“. mne osobne bude dost chybat

#5 Brisingr8
6.12.2020 | 21:55:41
Brisingr8

#4 Brisingr8: tuto vecu samozrejme nepocitam : Padlé Impérium konečně využilo sledovače na Razor Crestu a vyslalo svou četu stormtrooperů proti Din Djarinovi.

6.12.2020 | 21:57:05
dovahkiin

Jaký je v kánonu status Eno Cordovy z Jedi order? Nic bych si nepřál víc než do seriálu nějak vedle Cala (může i nemusí být) zašít i „nestárnoucího“ Bra'taca.

6.12.2020 | 21:58:16
svätý.šebastián

Pokial by sa tam objavil Windu,bola by to uplna pecka a vsetky chyby serialu by som im razom odpustil :) pokladam to vsak za vysoko nepravdepodobne, tipujem navrat Ahsoky, jedna epizoda je malo. Maly Grogu „hrajuci“ sa s troopermi bol ale celkom chutny. Temna strana sa v nom mozno mierne nachadza,ale skrtenie pouzival aj Luc

6.12.2020 | 22:23:27
Lex Luthor

Super postřehy obdivuji diváky, kteří pečlivě sledují dění a hledají takové malé chybičky, myslím, že Bobova loď by se měla jmenovat Slave 2 ne 1 pokud tedy Clone Wars stále patří do kanónu právě v Clone Wars byl totiž Slave 1 zničen, nebo alespoň silně poškozen na Floru Hando Ohnaka ho pak našel, opravil a přidal do své soukromé flotily lodí. Hando měl Jangu Fetta rád a uznával ho, jako kolegu tak pak nejspíše vrátil Slave 2 Bobovi.

6.12.2020 | 22:52:08
Killing Joke

Tay by mohli v posledním díle hrdinsky – čestně nechat zemřít Bobu Fetta. Tím, že ho ukázali, navnadili na nový seriál. Ještě mne napadlo, že by mohli nechat zemřít Din Djarina a pokračovat bude Boba.

#10 Blackhand47XD #13 Lex Luthor #21 Svjatogor
7.12.2020 | 8:46:09
Blackhand47XD

#9 Killing Joke: I to by byla cesta. Seriál se přeci jen jmenuje Mandalorian a ne Din Djarin, takže předání štafety by smysl mohlo dávat. Pak by tu byla i Bo-Katan.

webmaster
7.12.2020 | 9:53:57
Gerald of Fordia

Postřehy hezký, i když některý mi už přijdou trochu na dlouhý lokte, no budiž. Ale moc moc prosím, smutně koukám, nemohli byste delší souvislý texty před jejich vydáním nechat přečíst aspoň ještě jedním člověkem mimo autora? Mně osobně to pokaždé strašně kazí dojem, když čtu o něčem, co mě fakt zajímá, natěšený, co nového a zajímavého se zase dozvím, načež u každé druhé věty musím protáčet panenky, protože to vypadá, jak kdyby to psal hotentot. Což prosím neberte nikdo jako urážku, jde o úplně normální věc, která se při psaní dlouhých textů stává úplně každému – proto Bůh vymyslel proofreading. Tak Ď.

7.12.2020 | 10:11:24
RagnarokCzD

Fantastickej článek … ale čeština pláče. :(

Asi nejvíc tlučou do očí dvě věci, jednak již zmínění Jawové … a jednak, čehož se bohužel dopouští čím dál tím víc lidí … jména jako Windu, Grogu, nebo podobně, jsou nesklonný …

Ale krom toho skutečně skvělý počtení! :)

7.12.2020 | 14:02:07
Lex Luthor

#9 Killing Joke: Herec říkal, že Mandaloriana už hrát nechce takže je to klidně možné nevím jestli se to už nějak vyřešilo nebo ne, ale před začátkem druhé řady jsem četl článek, že herci vadí, že nemůže ukazovat svůj obličej a požádal o odchod nevím, jestli se to nějak urovnalo, nebo ne.

#15 RagnarokCzD
7.12.2020 | 14:36:33
cptDri

Ten Cal mě jako jedi nenapadl, to by nemuselo být špatné. Ještě by to mohl být Ezra Bridger, který se navíc vrátí s Thrawnem, pěkně by se tím ty SW seriály propojily. Jinak mě překvapilo, že je Boba nějak hodný, nebýval ani v Legends, ani v nových kánon komiksech. Napadá mě, jestli to nakonec nebude nějaká konspirace a zrada nakonec :).

#16 mirako
7.12.2020 | 17:43:12
RagnarokCzD

#13 Lex Luthor: Já sem zase četl článek, kde psali, že dělal ramena, že z role odejde, jestli mu nedovolí hrát bez masky, bo takhle není poznat jestli danou scénu zahrál on, nebo kaskadér … ale Disney mu to zatrhnul, takže se nakonec zase domluvili, že bude na plátně trávit víc času osobně i když ve zbroji.

A taky že si na sebe sám uplet bič, protože některý scény jsou v tom fyzicky mnohem náročnější než čekal. :D

7.12.2020 | 19:40:42
mirako

@tom99 Parádní článek. :)

#14 cptDri: Ezra by byl taky super.

7.12.2020 | 20:07:10
Pišta Hufnágl

Mno, když srovnám styl chůze (a pohybu celkově) Djarina z první řady s tím z druhé, celkem bych si vsadil, že pod tou zbrojí rozhodně neskotačí ten samý člověk…

#18 Blackhand47XD
7.12.2020 | 20:30:05
Blackhand47XD

#17 Pišta Hufnágl: On ho i v první sérii nahrazoval občas dublér a Pascal jenom postavu daboval. U téhle řady to možná bude ještě častější.

webmaster
7.12.2020 | 20:35:26
Pišta Hufnágl

Tak je to minimálně jinej dublér… :)

7.12.2020 | 20:50:50
Harper66

Kromě chlapa ze štábu byla na začátku dílu vidět žíněnka na zemi, jak bojovala Cara Dune, aspoň to tak teda vypadalo. Na seriálu o Obi-Wanovi pracuje jenom Deborah Chow a co Filoni? Doufám, že budou spolupracovat, aby všechno propojili a nevznikl z toho paskvil jako je ep. 8, kde si jel Johnson podle sebe. Všimli jste si taky, že když jde Djarin dolů za Fettem, tak je na kopci vidět další stín vedle Groga, že by Yoda, Luke..někdo další?

7.12.2020 | 21:38:55
Svjatogor

#9 Killing Joke: To, že HubbaBubbaFett bude „ten dobrej“, jsem poznal už podle jeho „etnického“ způsobu boje. Nikdo doudný by si dnes nedovolil přiřadit berbersko-tuaregský styl někomu fuj. ;-) #3 Nina317: Plyšáčkova ledvina = nový život pro Palpatine mimo stázi. Otázkou je, zda budou mít koule v Disney zabít Groguátko? :-D

7.12.2020 | 22:07:43
kopecky35

trochu škoda že se mando choval jak blb a furt skakal do toho „síla“ pole plus nelogický vylodování stormtrooperů po jedný lodi jinak výborný díl

7.12.2020 | 22:59:02
L0newolf

Osobně si tipnu, že ještě do konce série uvidíme Bo-Katan, v nějakým „turn the tide“ momentu. Dále, že Gideon bude poražen, a záporák pro třetí řadu bude Thrawn. Taky by něco mohlo proběhnout mezi Frennec a Mayfeldem, oba jsou ex-imperální ostrostřelci a mohli by mít nějakou společnou minulost…Ale uvidíme, možná předbíhám :-) Každopádně díky za souhrn, nemůžu se dočkat dalších dílů.

8.12.2020 | 13:55:31
Balerion

Trochu prehnane sebejiste tvrzeni: „Je tedy otázkou času, než se náš Luke s tváří Sebastiana Stana objeví.“ Nebo: „A do budoucna režisér (Rodriquez) ještě určitě dostane šanci.“ To zni jako jista vec, snad to uz bylo nekde potvrzene?

8.12.2020 | 22:36:13
FraGyver

Sice to tu jede asi deset minut, ale už teď netrpělivě očekávám postřehy k posledním dílům. :)

8.1.2021 | 19:30:10
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S00E10: Disney Gallery: Making of the Season 2 Finale

Překlad: @Kratos91

Aktualizace postav

V průběhu druhé řady seriálu The Mandalorian pro vás budeme aktualizovat sekci postav:

Reklama

Novinky

Thrawn se připravuje na chystaný debut v hraném seriálu, jak do universa zapadne?

Thrawn se připravuje na chystaný debut v hraném seriálu, jak do universa zapadne?

Dave Filoni aktuálně rozšiřuje celý svět Star Wars. Důkazem toho je druhá řada Mandaloriana, kde jsme se po první komorní řadě přesunuli ke známějším postavám, po kterých fanoušci dlouho prahli. A zdá se, že nikdo nehodlá sundat nohu z plynu. Článek obsahuje potenciální spoilery.

Nejlepší postavy

Reklama

Zajímavosti

Postřehy ze světa Star Wars k epizodě The Tragedy

Postřehy ze světa Star Wars k epizodě The Tragedy

Máme za sebou epizodu The Tragedy, ve které se opravdu staly velké věci. Dočkali jsme se nečekané ztráty, která je pro našeho hrdinu velice osobní. Do konce druhé sezóny už zbývají pouze dvě epizody. Tak co všeho zajímavého se stalo v šesté epizodě?

Galerie

Galerie

Narozeniny herců