The Witcher (Zaklínač)
83/100 - 369×

The Witcher(Zaklínač)

Seriál Zaklínač zpracovává příběh osudu a rodiny. Geralt z Rivie, samotářský lovec příšer, usilovně hledá své místo ve světě, ve kterém jsou lidé často zkaženější než samotné příšery. Ale když ho osud zavede k mocné čarodějce a mladé princezně s nebezpečným tajemstvím, tak všichni tři musí společně přijít na to, jak přežít na místě, kde se právě nachází.

USA | 2019 | Pauza
vysílání
5 sezón | Netflix | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Fantasy
hrají
Henry Cavill (Geralt z Rivie), Freya Allan (Ciri z Cintry), Anya Chalotra (Yennefer z Vengerbergu), Eamon Farren (Cahir), Mimi Ndiweni (Fringilla Vigo), MyAnna Buring (Tissaia de Vries), Wilson Radjou-Pujalte (Dara), Joey Batey (Marigold), Anna Shaffer (Triss Ranuncul), Tom Canton (Filavandrel), Mecia Simson (Francesca Findabair), Royce Pierreson (Istredd), Mahesh Jadu (Vilgefortz z Roggeveenu), Graham McTavish (Sigismund Dijkstra), Bart Edwards (Duny z Maechtu)

Yennefer z Vengerbergu

Yennefer z Vengerbergu

Jízlivá čarodějka s černě havraními vlasy, která se spoléhá na své magické schopnosti a krásu.

Sezóny 3
2019 - 2023

Yennefer se narodila do rodiny chudého rolníka, kterého její matka podvedla s elfím křížencem. Z tohoto důvodu se Yennefer narodila postižená a otec ji následně prodal Tissaii de Vries, která nechtěnou dívku vycvičila v čarodějku. Proměna v čarodějku ji sice udělala krásnou a mocnou, ale bohužel byla sterilizována a ztratila tak možnost počít dítě.

Čarodějka z Vengerbergu se může zdát jako velmi namyšlená a nepříjemná osoba, která ostatní jenom sekýruje, ale ve skutečnosti je zlomená, jelikož si toho hodně prožila. Čarodějku poznáte podle havraních vlasů, fialkových očí, černobílého oděvu a vůně šeříku s angreštem.

Byla propojena se zaklínačem Geraltem skrze džinovo přání a spolu s ním se ujala osiřelé princezny Ciri, která měla obrovskou moc, o níž sama nevěděla.

První série

Yennefer si své mládí prožila na farmě rodičů, kde i přes své postižení pracovala a starala se o prasata. Již tehdy měla v sobě velkou moc, ale nedokázala ji kontrolovat, kvůli čemuž se omylem přemístila do čarodějné školy. Zde se seznámila s Istreddem, který ale nechtěl, aby se jí něco stalo, a tak ji poslal zpátky. Dívku však vystopovala mistryně školy Tissaia, jež Yennefer koupila za pár mincí.

Sviňka, jak ji Tissaia říkala, začala se svým výcvikem na Aretuze, ale nebyla schopna se rovnat svým spolužačkám. Když měla za úkol lapit blesk do láhve, poslala jej proti Tissaii, za což byla pokárána. Později se dozvěděla, že zcela neúspěšné žákyně využívají čarodějové jako magický zdroj, s nímž je napájena škola.

Z Yennefer a Istredda se postupem času stali více než přátelé, ale zároveň se oba navzájem špehovali. Právě kvůli Istreddovi měla být Yennefer po přeměně umístěna do Nilfgaardu, s čímž nesouhlasila, a proto se nechala přeměnit i přes zákaz Tissaii a na bále s králi získala možnost sloužit v Aedirnu.

Yennefer nebyla vždycky krásná.

Uplynulo několik let a Yennefer byla vyslána jako doprovod královny Kalis, aby se ji během cesty nic nestalo. Na Kalis byl ale nasazen čarodějný vrah, jelikož královi porodila pouze dcery. Yennefer se královnu ani její poslední dítě nepodařilo zachránit, což se na ní podepsalo.

Se zaklínačem Geraltem se Yennefer setkala v Rinde, kde ji Bílý vlk požádal o pomoc. Jeho přítel Marigold přišel kvůli džinovi o hlas, čehož čarodějka využila a pokusila se magickou bytost sama chytit. Geralt ale nechtěl, aby se jí něco stalo a využil proto džina k tomu, aby spletl jejich osudy.

Čarodějka se zaklínačem nezůstali spolu dlouho, ale osud chtěl, aby se znovu setkali. Střetli se během honu na zeleného draka, jehož vejce chtěla Yennefer využít k tomu, aby mohla mít opět děti, stejně jako k tomu chtěla využít džina. Vejce však ubránil zlatý drak a Yennefer s Geraltem šli opět vlastní cestou.

Když se na území Severních království objevil Nilfgaard, vydala se Yennefer spolu s dalšími čaroději do Soddenu, aby se postavila jejich armádě. Nilfgaard zde sice utrpěl porážku, ale zemřelo zde mnoho čarodějů včetně Lytty Neyd.

Druhá série

Přestože Sever vyhrál, byla Yennefer na Soddenu zajata nilfgaardskými vojáky a svou sokyní Fringillou. Yennefer navíc po boji přišla o schopnosti. Z tohoto zajetí se brzy dostává, protože jsou Nilfgaarďané napadeni elfy, a nyní je v zajetí Filavandrela a Francescy Findabair spolu s Fringillou. Tři čarodějky se následně setkaly s pradávnou silou v podobě Voleth Meir, která jim slíbila splnění toho, oč nejvíc žádaly. Po tomto střetu již čarodějky nebyly vězněny a Yennefer se vrátila na Arethusu.

Yennefer musela po letech žít bez schopností.

Na své bývalé škole byla Yennefer přivítána Tissaiou, která jí popsala, co se mezitím dělo. Čarodějka se následně shledala s Triss a Sabrinou a poté zavítala za Cahirem do jeho cely. Yennefer je poté lapena Stregoborem, který jí kvůli jejímu smíšenému původu nevěřil, ale Tissaia zakročila, aby se situace nezhoršila. Aby čarodějka následně prokázala svou nevinu, musela zabít Cahira, jenže jej osvobodila a prchla s ním do Oxenfurtu.

Zde se dvojice dozvěděla o muži, který pomáhá pašovat nelidi do Cintry, a tak se jej pokusili najít. Identita pašeráka patřila Marigoldovi a ona na základě jeho písně usoudila, že se s Geraltem nerozešli v dobrém. Když se dostali na loď, byl Marigold unesen, a tak Yennefer opustila Cahira, aby mohla barda osvobodit. Jeho únoscem byl Rience a lstí jej osvobodila. Dvojici sice lapili redanští vojáci, ale Voleth Meir jim pomohla ven.

Od této entity se čarodějka dozvěděla, že schopnosti získá zpátky s pomocí Ciri, kterou také vypátrala ve svatyni Melitelé. Zde se shledala také s Geraltem a při útoku Rienceho utekla s Ciri pryč. Geralt s Marigoldem je ale vystopovali a na Kaer Morhen došlo k finálnímu boji s Voleth Meir, kdy se Yennefer obětovala, což jí získalo schopnosti zpátky a trojice se rozhodla, že zůstane pospolu.

Foto: Netflix

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
MAkE

Za několikanásobné prejiti her a prečítaní knižek mi nikdy nenapadlo že ju nebudem mnet rád

12.7.2022 | 12:59:56
Excalibur

Strašná volba.Herečka mladší než herečka Triss. Parodie na skutečnou Yennefer.

21.12.2021 | 17:03:02
Michal_

Charakterově i vzhledem mi k Yennefer vůbec nesedí.

21.12.2021 | 0:39:50
Aklain

Katastrofa, jak herečka, tak podobnost k Yennefer.

20.12.2021 | 23:31:37
Orea

Otřesně napsaná postava, hrozný výběr herečky. Tohle není Yennefer.

20.12.2021 | 1:58:54
Steve23x

Garbage cast.

17.12.2021 | 21:16:39
Lolamoon

Postava fajn, ale zle obsadená.Tak priemerne pekná herečka a na Yennefer tmavšia. Nepozdáva sa mi ani to vystihnutie podstaty Yennefer.

10.12.2021 | 23:23:03
Fossilus

Jak moc se mi nelíbí, že první řada byla spíše zaměřená víc na nic než na Geralta (což není její chyba), tak musím říct, že se do role hodí. Vzhledově i herecky tam padne přesně.

15.11.2021 | 23:30:25
deadpoolR

Ještě před začátkem seriálu jsem vůbec nevěřil, že se hodí na roli Yennefer, ale opak je pravdou, dává si to neuvěřitelně. Je pravda, že po vzoru her jsem si ji představoval jinak a pořád budu tvrdit, že nejlepší by byla Eva Green, ale rozhodně to není tak špatný výběr, jak někteří píší. :)

17.7.2021 | 13:19:29
Plejtvák

Nemohu říct že by byla Anya špatná herečka, na tuhle postavu ale vůbec nesedí… Tohle není Yenefer. Celkově mi i většina scén s ní přijde jen jako výplň, aby bylo více scén s ženskými hrdinkami.

29.1.2021 | 0:03:08

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Plakáty

Plakáty

Narozeniny

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama