The Witcher (Zaklínač)
83/100 - 369×

The Witcher(Zaklínač)

Seriál Zaklínač zpracovává příběh osudu a rodiny. Geralt z Rivie, samotářský lovec příšer, usilovně hledá své místo ve světě, ve kterém jsou lidé často zkaženější než samotné příšery. Ale když ho osud zavede k mocné čarodějce a mladé princezně s nebezpečným tajemstvím, tak všichni tři musí společně přijít na to, jak přežít na místě, kde se právě nachází.

USA | 2019 | Pauza
vysílání
5 sezón | Netflix | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Fantasy
hrají
Henry Cavill (Geralt z Rivie), Freya Allan (Ciri z Cintry), Anya Chalotra (Yennefer z Vengerbergu), Eamon Farren (Cahir), Mimi Ndiweni (Fringilla Vigo), MyAnna Buring (Tissaia de Vries), Wilson Radjou-Pujalte (Dara), Joey Batey (Marigold), Anna Shaffer (Triss Ranuncul), Tom Canton (Filavandrel), Mecia Simson (Francesca Findabair), Royce Pierreson (Istredd), Mahesh Jadu (Vilgefortz z Roggeveenu), Graham McTavish (Sigismund Dijkstra), Bart Edwards (Duny z Maechtu)

Geralt z Rivie

Geralt z Rivie

Obávaný lovec příšer, vědmák a zaklínač, který putuje světem na své věrné Klepně a se svými dvěma meči.

Sezóny 3
2019 - 2023

Geralt z Rivie, známý také jako Gwynbleidd, Bílý vlk nebo Řezník z Blavikenu, je zaklínačem ze školy Vlka. Narodil se čarodějce Visenně a žoldáku Korinovi, kteří se jednou potkali na rozcestí. Po dlouhou dobu byla jeho jedinou společnicí na cestách jeho klisna Klepna, ale časem si kolem sebe vybudoval velkou skupinu přátel.

Na první pohled působí Geralt velmi chladně, ale uvnitř je jako rytíř z pohádek, který se vždycky rozhodne pro to, co je správné. Nemá rád nespravedlnost a často jej trápí svědomí. Kvůli svému zaklínačskému řemeslu je mnohými lidmi odsuzován a i když se jim snaží pomoci, nemusí to pro něj dopadnout úplně dobře. Často to končí zajetím nebo vyhnanstvím.

Přes zákon překvapení s ním byla spojena Ciri, kterou začal brát jako svou dceru a skrze moc džina zase propletl svůj osud s čarodějkou Yennefer.

První série

Geralt se jednoho dne doslechl o netvorovi, který žije nedaleko Blavikenu a rozhodl se jej odstranit. Ve městě mu bohužel nebyli schopni vyplatit odměnu, tak jej nasměrovali k místnímu čaroději, z něhož se vyklubal Stregobor. Ten Geralta požádal, jestli by pro něj nezabil prokletou princeznu Renfri, ale Geralt odmítl. Samotná Renfri po něm chtěla odstranění Stregobora, ale jelikož Geralt vytušil, že celá situace dopadne špatně, byl nucen Renfri zabít, což mu vysloužilo přezdívku Řezník z Blavikenu.

S potulným bardem Marigoldem se Geralt seznámil v Dol Blathanna, kde se společně následně vypravili splnit zakázku na čerta. Z toho se však vyklubal sylván Torque, jenž navíc spolupracoval s chudými a nemocnými elfy. Geralt s Marigoldem padli do jejich zajetí, ale zaklínači se podařilo své věznitele přesvědčit, aby je propustili.

Během další ze svých cest zavítal Geralt do nevěstince nedaleko Wyzimy, kde však místnímu majiteli zůstal dlužen. Z tohoto důvodů se vypravil do samotného města, kde jej čarodějka Triss nasměrovala k princezně proměněné ve strigu. Její kletbu nakonec Geralt zrušil a za vydělané peníze mohl vykoupit zpátky Klepnu, kterou nechal v nevěstinci v zástavě.

Klepna je Geraltovou nejdůvěryhodnější společnicí.

Marigolda časem potkal Geralt v Cintře, kde po něm jeho přítel chtěl, aby jej doprovázel na hostinu v královském paláci. Zde měl zaklínač možnost spatřit na vlastní oči sílu zákona překvapení a ochránil zamilovaný pár princezny Pavetty a rytíře Dunyho, kteří byli takto spojeni. Za odměnu požadoval Geralt tentýž zákon, ale vymstilo se mu to, jelikož byla Pavetta těhotná.

Své spojení s královským potomkem chtěl Geralt přerušit s pomocí džina, ale jeho přítel Marigold vše zkomplikoval. Jelikož přišel o hlas, požádal Bílý vlk o pomoc čarodějku Yennefer, jež jej ale okouzlila a on skončil ve vězení. Geralt následně zjistil, že Yennefer chce džina taktéž využít, a proto užil svého posledního přání k tomu, aby propletl jejich osudy.

Džinovo kouzlo však neznamenalo, že bude vztah Geralta a Yennefer dokonalý, a proto zaklínač odešel. Znovu se spolu setkali až během honu na zeleného draka, kde navíc poznali i legendárního zlatého draka, jenž vystupoval na veřejnosti v podobě člověka jménem Borch Tři Kavky. S jeho pomocí si Geralt uvědomil, že před zákonem překvapení nemůže utíkat a vydal se proto do Cintry.

Když Geralt dorazil do Cintry, královna Calanthé odmítla přistoupit na zaklínačovy podmínky. Původně mu chtěla předat dvojnici, ale když ji Geralt prohlédl, nechala jej uvěznit. Brzy nato ale na Cintru zaútočil Nilfgaard a Geraltovi se podařilo uniknout. S Ciri se nakonec setkal v lesích, kde se poznali, i když se nikdy předtím v životě neviděli.

Druhá série

Po setkání s Ciri se Geralt dozvěděl o údajné smrti Yennefer na Soddenském pahorku a cestou na Kaer Morhen našli útočiště u starého přítele jménem Nivellen. Geralt zjišťuje, že Nivellena proklela kněžka z Řádu lvohlavého pavouka a po odhalení bruxy Vereeny v jeho přítomnosti se nakonec dozvídá i pravdu o tom, jak byl Nivellen vlastně prokletý. Když je kletba zlomena, nechávají Geralt a Ciri Nivellena jeho vlastnímu osudu a pokračují v cestě.

Na Kaer Morhen se Geralt setkává s Vesemirem a svými bratry ve zbrani a představuje jim Dítě překvapení. Na místě se během toho objeví Eskel, který se následně promění na lešije, a tak ho Geralt a ostatní musí zabít. Ciri od té doby začala podstupovat výcvik pod vedením Geralta a ostatních zaklínačů.

Geralt se ujal Ciri, jak to bylo jeho osudem.

Aby se zaklínači dokázali s Ciri řádně vypořádat, zavolali si na pomoc Triss, která Geraltovi vyjevila své city, jenže on je neopětoval. Po otestování Ciri přišla Triss na napojení na monolity, které se Geralt vydal prostudovat s pomocí Istredda. Od čaroděje se Geralt dozvídá, že Yennefer je stále naživu, a zpátky na Kaer Morhen zabraňuje Vesemirovi, aby proměnil Ciri v zaklínačku.

S dívkou Geralt odjíždí, ale napadá je černobog z monolitu. Klepna při útoku umírá a bez koně dvojice doráží do svatyně Melitelé. Matka Nenneke zde měla Ciri pomoci, ale na scéně se objevila Yennefer, která měla s dívkou vlastní plány. Po útoku Rienceho dívku odvedla pryč a Geralt se vydal v jejich stopách. Nalézt Yennefer mu pomáhá Marigold a cestou se k nim přidávají ještě trpaslíci vedeni Yarpenem Zigrinem. Když čarodějku a dívku zachrání před Nilfgaarďany, vrací se zpátky na Kaer Morhen.

Na hradiště přijíždí Geralt spolu s Yennefer, jež se dříve spojila s Voleth Meir, kterou uvěznili první zaklínači. Tato pradávná bytost Ciri posedla a vypustila na Kaer Morhen monstra. Zaklínač s čarodějkou Voleth Meir nakonec přelstili a ona se stala součástí Divokého honu. Trojice pak spolu zůstala, když její členové zjistili, že jsou si souzeni.

Foto: Netflix

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
nereknu4f7

on je úžasný, fakt že jo :)

31.12.2021 | 0:47:53
Excalibur

Tak tenhle herec mi fakt hodně sednul a myslím, že je to jedna z mála postav, do které se autoři trefili a mohlo by být lépe, kdyby na něj občas dali. Bohužel to k záchraně seriálu nestačí.

21.12.2021 | 16:59:43
Aklain

Aspoň jedna postava se povedla a za to může být ta ježibaba co to natáčí vůbec ráda, že se do toho jako milovník her angažoval sám od sebe, jinak bůh ví kdo by ho ve finále hrál.

20.12.2021 | 23:34:01
DejvidHound

Dakujme Bohu ze tam je.

20.12.2021 | 17:10:54
Fossilus

Naprosto přesné ztvárnění postavy. Opačné názory jsou prostě špatně . . .

15.11.2021 | 23:32:13
Merisielu

Hádám, že jsem jediná, komu leze na nervy to, jak samým nadšením přehrává… že ve výsledku se z poměrně stoické postavy Geralta stal hezoun, co se zato v každé scéně aspoň jednou zašklebí, jako by mu někdo mačkal gule. x) Ale je fakt, že pořád je to jedna z nejmíň pokažených postav.

16.2.2021 | 11:06:13
lea.m

Henry Cavill ho ztvárnil výborně! Neumím si už v té roli představit někoho jiného :D Hmm Fuck!

6.2.2021 | 17:34:54
linhe

Jako super! Ale ty vlasy mu nežeru :D

1.2.2021 | 22:30:39
Plejtvák

Příjemné překvapí, z Cavila v hlavní roli jsem měl zprvu vcelku strach, ale nakonec to zvládl obstojně. Geralt z knížky to není, ale ujde.

29.1.2021 | 0:06:33
AzurovyAzure77

Henry je dobrá volba, o tom žádná, už i jen třeba kvůli jeho oddanosti světu Zaklínače a snaze o co nejvěrnější výkon, ale zase si tu nebudeme lhát do kapsy. Geralt nemá být žádný nabušený kulturista, a ten jeho proklamovaný cynismus taky přepískli, takže se chová jako věčně nabručený asociál.

14.1.2021 | 21:57:17

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Plakáty

Plakáty

Narozeniny

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama