The Witcher (Zaklínač)
83/100 - 368×

The Witcher(Zaklínač)

Seriál Zaklínač zpracovává příběh osudu a rodiny. Geralt z Rivie, samotářský lovec příšer, usilovně hledá své místo ve světě, ve kterém jsou lidé často zkaženější než samotné příšery. Ale když ho osud zavede k mocné čarodějce a mladé princezně s nebezpečným tajemstvím, tak všichni tři musí společně přijít na to, jak přežít na místě, kde se právě nachází.

USA | 2019 | Pauza
vysílání
5 sezón | Netflix | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Fantasy
hrají
Henry Cavill (Geralt z Rivie), Freya Allan (Ciri z Cintry), Anya Chalotra (Yennefer z Vengerbergu), Eamon Farren (Cahir), Mimi Ndiweni (Fringilla Vigo), MyAnna Buring (Tissaia de Vries), Wilson Radjou-Pujalte (Dara), Joey Batey (Marigold), Anna Shaffer (Triss Ranuncul), Tom Canton (Filavandrel), Mecia Simson (Francesca Findabair), Royce Pierreson (Istredd), Mahesh Jadu (Vilgefortz z Roggeveenu), Graham McTavish (Sigismund Dijkstra), Bart Edwards (Duny z Maechtu)

Bouřková sezóna

Bouřková sezóna

Prequelový díl, který se zaměřuje výhradně na Geralta z Rivie, jenž přišel o své meče. Příběh se odehrává těsně před povídkou se strigou.

17.10.2020

Základní informace

Původní název: Sezon burz
Český název: Bouřková sezóna
Autor: Andrzej Sapkowski
Rok vydání: 2013
Rok vydání v Česku: 2014
Země vydání: Polsko
Počet stran: 368 (brožovaná verze)
Český vydavatel: Leonardo
Překladatel: Stanislav Komárek
Pořadí v sérii: Prequelový díl
Předcházející dílo: Paní jezera
Následující dílo: Doposud žádné
Hlavní postavy: Geralt z Rivie, Marigold, Lytta Neyd, Mozaïk, Yennefer z Vengerbergu, Pyral Pratt, Addario Bach, Sorel Degerlund, aguara, Ferrant de Lettenhowe, Brehen, …

Bouřkové sezóně

Kniha sice byla vydána až po pátém díle knižní ságy, nicméně se odehrává před ní, přičemž konkrétně se odehrává před povídkou Zaklínač, jež je součástí knihy Poslední přání. Tento knižní titul se tentokrát soustředí výhradně na Geralta z Rivie, přičemž je opět před každou kapitolou, kterých je tentokrát 21, nějaký citát.

Kapitola první až epilog

Zaklínač Geralt se ocitá v přístavním městě Kerack, kde se však brzy musí vzdát svých mečů, které mu mají být vráceny až po odchodu z města. Geralt však o ně nejenom záhy přijde, ale zároveň je zavřen do vězení, kam ho dostala místní čarodějka Lytta Neyd. Ta si Geralta omotá kolem prstu, přičemž ten s ní stráví několik nocí, dokud se nevydá na cestu za svými meči.

Geralt se vydává společně s Marigoldem na cestu a od Pyrala Pratta zjistí, že se jeho meče objeví na dražbě v Novigradu. Nejdříve se však vydá na hrad Rissberg, kde je místními čaroději požádán o zlikvidování démona. Geralt se tedy pustí do vyšetřování, přičemž se mu podaří narazit na Sorela Degerlunda, který ho přelstí, zajme a začne mučit. Během toho mu poví, že si onoho démona jen vymyslel, aby ho mohl zajmout. Geraltovi se však podaří uprchnout, díky čemuž později dorazí do hostince, ve kterém narazí na trpaslíka Addaria Bacha.

Addario se s ním vydá do Novigradu, ale tam se nakonec nikdy nedostanou, protože po cestě narazí na problémy s aguarou, nicméně Geralt naštěstí ze všeho vyvázne ve zdraví. V tu chvíli však již proběhla ona aukce, na které ony meče koupila Yennefer, aniž by Geralt o tom věděl, a tak ten si v té době myslel, že jsou jeho meče již dávno ztraceny.

Geralt se následně rozhodne se vypořádat s Degerlundem, kterého mezitím zavřeli do vězení. Po návratu do Keracku se ještě stihl zaplést do místního sporu o trůn a byl svědkem nástupu nového krále Viraxase na trůn. Brzy poté však město zasáhla silná bouře, po které se Geralt a Marigold rozhodli opustit Kerack. Po cestě se Geralt rozejde s Mozaïk, učednicí Lytty Neyd, získá zpět své meče, a to díky Tizianě Frevi, kterou za ním poslala Yennefer, a na cestě do Wyzimy se ještě jednou setká s aguarou.

Nezapomeňte knihu Bouřková sezóna ohodnotit, pokud jste ji četli.

Foto: Leonardo

Diskuze /3

naviivan

je to (podľa mňa ) jedna z vtipná , dobrodružná , napínavá a ako vy ,bratia Češi vravíte sžíravo-kritická veľkopoviedka o osudoch Geralta , a jeho záletného priateľa Marigolda v spoločnosti, ktorá sa až nebezpečne podobá tomu, čo aj teraz zažívame .
Autor mohol z tejto knihy vytvoriť kľudne aj tri samostatné poviedky , jednu krajšiu od druhej .
Už sa teším, ako ju pani Lauriel prežuje , využije , strávi a najmä , ako ju použije a zneužije .
S vytreštenými očami očakávam , aký Holyvúdsky progresívne vyvážený zázrak z toho bude .

17.10.2020 | 22:55:51
Arghat

Osobně mě ten hlavní příběh příliš nenadchl, ani ta linka s Korál, nejvíce se mi z celé knihy asi líbí linka okolo aguray a její holčičky. Často jsem o této knize slyšel, že ji Sapkowski napsal kvůli penězům, že vykrádá sám sebe a není o co stát. To bych zcela netvrdil, ale hlavní příběh mě zkrátka neoslovil, to už mě více zaujaly jednotlivé „sideline“ dějové linky a postavy.

18.10.2020 | 10:08:34
Darnwell

Co se mě týče, tak Sapkáč touto knihou prokázal, že mu to pořád píše, jen ta povídka s liščím mládětem mi tam přišla trochu moc násilně naroubovaná. Zasloužila si stát sama o sobě.

18.10.2020 | 11:43:31
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Plakáty

Plakáty

Narozeniny

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama