The Witcher (Zaklínač)
83/100 - 367×

The Witcher(Zaklínač)

Seriál Zaklínač zpracovává příběh osudu a rodiny. Geralt z Rivie, samotářský lovec příšer, usilovně hledá své místo ve světě, ve kterém jsou lidé často zkaženější než samotné příšery. Ale když ho osud zavede k mocné čarodějce a mladé princezně s nebezpečným tajemstvím, tak všichni tři musí společně přijít na to, jak přežít na místě, kde se právě nachází.

USA | 2019 | Pauza
vysílání
5 sezón | Netflix | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Fantasy
hrají
Henry Cavill (Geralt z Rivie), Freya Allan (Ciri z Cintry), Anya Chalotra (Yennefer z Vengerbergu), Eamon Farren (Cahir), Mimi Ndiweni (Fringilla Vigo), MyAnna Buring (Tissaia de Vries), Wilson Radjou-Pujalte (Dara), Joey Batey (Marigold), Anna Shaffer (Triss Ranuncul), Tom Canton (Filavandrel), Mecia Simson (Francesca Findabair), Royce Pierreson (Istredd), Mahesh Jadu (Vilgefortz z Roggeveenu), Graham McTavish (Sigismund Dijkstra), Bart Edwards (Duny z Maechtu)

Prokletí vran

Prokletí vran

Když se Geralt po letech konečně shledal se svou Ciri, tak zažili bezpočet společných chvil. Mezi ně patří i ta, kterou představuje třetí grafický román.

18.11.2021

Základní informace

Původní název: Wiedźmin: Klątwa kruków
Český název: Prokletí vran
Autor: Paul Tobin, Borys Pugacz-Muraszkiewicz, Karolina Stachyra, Travis Currit
Rok vydání: 2016
Rok vydání v Česku: 2017
Země vydání: Polsko
Počet stran: 128
Český vydavatel: Crew
Překladatel: Martin D. Antonín
Pořadí v sérii: Třetí grafický román
Předcházející dílo: Liščí děti
Následující dílo: Z masa a ohně
Hlavní postavy: Geralt z Rivie, Ciri, Yennefer, Elid, Tekla, …

Prokletí vran

Třetí grafický román soustředí svou pozornost především na Geralta a Ciri. Tentokrát se příběh odehrává po událostech herních trilogie, protože Geralta a Ciri nyní putují na společných cestách. Přesné zasazení není jasné, ale určitě se odehrává po porážce Divokého honu a pracuje s verzí, ve které se ze Ciri stala zaklínačka.

První kapitola

Zaklínači Geralt a Ciri cestují do Novigradu, kde se údajně objevila striga. Ciri se chce s touto nestvůrou vypořádat, a proto se Geralta ptá na to, jaké to bylo bojovat se strigou, které v minulosti už čelil. Cestou zároveň narazí na trolla, který zrovna unáší ženu.

Druhá kapitola

Poté, co Ciri nečekaně narazí na mluvícího havrana, dorazí společně s Geraltem do Novigradu. Místo je to pořád stejně prohnilé, nicméně zamíří do podniku zadavatelky zakázky. Následuje typická zaklínačská rutina, během které oba zaklínači zjišťují více podrobností o nestvůře. Nejvíce toho ví mladík jménem Elid, ale z něj nakonec nic nedostanou.

Třetí kapitola

Jakmile Yennefer kontaktuje Geralta a poví mu o nové zakázce, tak se Geralt rozhodne přijmout tu její, kvůli čemuž se musí vzdát té na strigu. Ciri není spokojena s jeho rozhodnutím, ale nakonec se mu poddá. Kvůli následným událostem však opět přehodnotí celou situaci.

Čtvrtá kapitola

Ciri se vrátí zpátky do Novigradu, aby dokončila původní zakázku, problémem však je, že Geralt o tom neví. Striga je však velmi nebezpečná, protože nejde o typickou nestvůru, a proto se Elid, který se mezitím se Ciri spřátelil, rozhodne kontaktovat Geralta a říct mu o tom, co Ciri hodlá udělat.

Pátá kapitola

Po střetu se strigou na tom Ciri není vůbec dobře. Geralt se rozhodne jednat a konečně se mu podaří zjistit, co je ona striga skutečně zač. Po odhalení příběhu, kvůli kterému vznikla, se Geralt postará o zdraví Ciri a vypořádá se se strigou, která ohrožuje celý Novigrad.

Nezapomeňte komiks Prokletí vran ohodnotit, pokud jste jej četli.

Foto: Crew

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Plakáty

Plakáty

Narozeniny

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama