The Witcher (Zaklínač)
83/100 - 368×

The Witcher(Zaklínač)

Seriál Zaklínač zpracovává příběh osudu a rodiny. Geralt z Rivie, samotářský lovec příšer, usilovně hledá své místo ve světě, ve kterém jsou lidé často zkaženější než samotné příšery. Ale když ho osud zavede k mocné čarodějce a mladé princezně s nebezpečným tajemstvím, tak všichni tři musí společně přijít na to, jak přežít na místě, kde se právě nachází.

USA | 2019 | Pauza
vysílání
5 sezón | Netflix | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Fantasy
hrají
Henry Cavill (Geralt z Rivie), Freya Allan (Ciri z Cintry), Anya Chalotra (Yennefer z Vengerbergu), Eamon Farren (Cahir), Mimi Ndiweni (Fringilla Vigo), MyAnna Buring (Tissaia de Vries), Wilson Radjou-Pujalte (Dara), Joey Batey (Marigold), Anna Shaffer (Triss Ranuncul), Tom Canton (Filavandrel), Mecia Simson (Francesca Findabair), Royce Pierreson (Istredd), Mahesh Jadu (Vilgefortz z Roggeveenu), Graham McTavish (Sigismund Dijkstra), Bart Edwards (Duny z Maechtu)

Liščí děti

Liščí děti

Před koncem Bouřkové sezóny se zaklínač Geralt a trpaslík Addario Bach vydali do Novigradu, ale během cesty se ocitli na lodi, jejíž posádku stíhala děsivá nestvůra.

3.5.2021

Základní informace

Původní název: Dzieci lisicy
Český název: Liščí děti
Autor: Paul Tobin
Rok vydání: 2015
Rok vydání v Česku: 2016
Země vydání: Polsko
Počet stran: 136
Český vydavatel: Crew
Překladatel: Martin D. Antonín
Pořadí v sérii: Druhý grafický román
Předcházející dílo: Skleněný dům
Následující dílo: Prokletí vran
Hlavní postavy: Geralt z Rivie, Addario Bach, Boxcray, Janessa, Javil Fysh, Kevenard van Vliet, Parlaghy, …

Liščích dětech

Oproti prvnímu komiksu Skleněný dům je zasazení grafického románu Liščí děti jednoznačné. Příběh, na který se tento komiks zaměřuje, se totiž odehrál před koncem prequelového knižního dílu Bouřková sezóna, nicméně byl natolik poutavý, že si zasloužil své vlastní zpracování.

První kapitola

Geralt se potřebuje dostat do Novigradu, kde se brzy budou dražit jeho meče, nicméně společně s trpaslíkem Addariem Bachem nastoupí na loď plnou hlupáků a kriminálníků, protože ti převáží velmi nebezpečný náklad.

Druhá kapitola

Jakmile Geralt zjistí, že liščí mládě, které bylo převáženo, zemřelo, informuje zbytek pasažérů o tom, co na ně čeká. Aguara, matka zmiňovaného mláděte, je totiž velmi nebezpečná, a to obzvláště, když jí zemře její dítě.

Třetí kapitola

Posádce se sice podařilo dostat na pevninu, ale právě sem je dostala samotná aguara, která si s nimi i nadále hraje. Nikdo si není jistý tím, co je skutečné, přičemž proti aguaře je bezbranný i samotný zaklínač.

Čtvrtá kapitola

Členové posádky jsou i nadále likvidováni liščicí, a proto se po několika zoufalých činech rozhodnou zariskovat. Geralt si je totiž vědom toho, že jediné možné východisko představuje aguařina milost.

Pátá kapitola

Aguara překvapivě přijme dar posádky, a proto se zbytek přeživších může vrátit zpátky do přístavu. Později se však aguara opět střetává s Geraltem, kterému oznámí překvapivý fakt – její dcerka byla celou dobu naživu, protože svou smrt jen předstírala.

Nezapomeňte komiks Liščí děti ohodnotit, pokud jste jej četli.

Foto: Crew

Diskuze /1

naviivan

Aguara je sadistka, pretože musela vedieť, že jej dcérenka tiež vytvára ilúzie . --------
Poviedka je to pekná , dúfam, že Aguaru dajú konečne zahrať čínskej herečke, veď čínsky trh je najdôležitejší . ( môže byť aj čínsko-afro lesbická multigender hollywood silná progresívna členka metoo) Páčilo sa , ako Aguara pri odmeňovaní Geralta prikázala : Dívať sa , nie dotýkať ! mohla to byť pekná erotická scénka .

3.5.2021 | 17:00:13
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Plakáty

Plakáty

Narozeniny

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama