The Witcher (Zaklínač)
83/100 - 368×

The Witcher(Zaklínač)

Seriál Zaklínač zpracovává příběh osudu a rodiny. Geralt z Rivie, samotářský lovec příšer, usilovně hledá své místo ve světě, ve kterém jsou lidé často zkaženější než samotné příšery. Ale když ho osud zavede k mocné čarodějce a mladé princezně s nebezpečným tajemstvím, tak všichni tři musí společně přijít na to, jak přežít na místě, kde se právě nachází.

USA | 2019 | Pauza
vysílání
5 sezón | Netflix | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Fantasy
hrají
Henry Cavill (Geralt z Rivie), Freya Allan (Ciri z Cintry), Anya Chalotra (Yennefer z Vengerbergu), Eamon Farren (Cahir), Mimi Ndiweni (Fringilla Vigo), MyAnna Buring (Tissaia de Vries), Wilson Radjou-Pujalte (Dara), Joey Batey (Marigold), Anna Shaffer (Triss Ranuncul), Tom Canton (Filavandrel), Mecia Simson (Francesca Findabair), Royce Pierreson (Istredd), Mahesh Jadu (Vilgefortz z Roggeveenu), Graham McTavish (Sigismund Dijkstra), Bart Edwards (Duny z Maechtu)

Skleněný dům

Skleněný dům

Během svého putování narazí Geralt na rybáře Jakuba, který mu poví, co se stalo jeho ženě. Kvůli tomu se Geralt ocitne na hrozivém místě, které ukrývá ještě hrozivější tajemství.

20.3.2021

Základní informace

Původní název: Dom ze szkła
Český název: Skleněný dům
Autor: Paul Tobin
Rok vydání: 2014
Rok vydání v Česku: 2015
Země vydání: Polsko
Počet stran: 134
Český vydavatel: Crew
Překladatel: Martin D. Antonín
Pořadí v sérii: První grafický román
Následující dílo: Liščí děti
Hlavní postavy: Geralt z Rivie, Jakub, Marta, Vara, Talton


Skleněném domu

Skleněný dům představuje první komiksový příběh věnovaný zaklínači Geraltovi. Komiks se skládá z celkem pěti kapitol, přičemž jeho příběh se odehrává v nespecifikované době – mohlo k němu tudíž dojít jak během příběhu knih, tak i během příběhu her. Zároveň jde o první díl z komiksové série, která je tvořena příběhy nezávislými na sobě.

První kapitola

Poblíž Černého lesa zaklínač Geralt narazí na ovdovělého rybáře Jakuba, se kterým se brzy spřátelí. Ten mu poví, co se stalo jeho ženě, zatímco se s ním rozhodne vydat na cesty. Putování je však nasměřuje do lesa ovládaného lešijem.

Druhá kapitola

Střetnutí s lešijem si vybralo svou daň, protože Geralt a Jakub se kvůli němu museli vydat do Skleněného domu, který představuje nejenom bludiště bez úniku, ale zároveň i místo plné monster.

Třetí kapitola

Po setkání se sukubou Verou se Geralt ocitne ve smrtelném nebezpečí, ze kterého se naštěstí dostane. Jakmile se však celé nedorozumění vysvětlí, tak Geralt začne spolupracovat s Verou, aby se z onoho prokletého domu konečně dostal.

Čtvrtá kapitola

Jakub se nečekaně setká se svou zesnulou ženou, přičemž následně přijde o rozum a začne se chovat podivně. Geralt i nadále přemýšlí nad tím, jak se dostane ze Skleněného domu, aby následně nepodlehl číhajícímu lešijovi.

Pátá kapitola

Geralt se konečně setkává tváří v tvář s Martou, Jakubovou ženou, od které žádá odpovědi. Jakmile mu Marta prozradí, co se mezi ní a jejím mužem skutečně stalo, tak se ještě více odhodlá dostat z domu a lesa, nicméně po cestě se bude muset postavit příteli.

Nezapomeňte komiks Skleněný dům ohodnotit, pokud jste jej četli.

Foto: Crew

Diskuze /2

DC Expert

Jinak by mě zajímalo ten anime zaklínač bude podle těhlech komoksů?

#2 Xavik
21.3.2021 | 10:05:07
Xavik

#1 DC Expert: Ne, vždyť se zaměřovat na Vesemirovo mládí.

admin
21.3.2021 | 12:32:47
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Plakáty

Plakáty

Narozeniny

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama