The Witcher (Zaklínač)
83/100 - 367×

The Witcher(Zaklínač)

Seriál Zaklínač zpracovává příběh osudu a rodiny. Geralt z Rivie, samotářský lovec příšer, usilovně hledá své místo ve světě, ve kterém jsou lidé často zkaženější než samotné příšery. Ale když ho osud zavede k mocné čarodějce a mladé princezně s nebezpečným tajemstvím, tak všichni tři musí společně přijít na to, jak přežít na místě, kde se právě nachází.

USA | 2019 | Pauza
vysílání
5 sezón | Netflix | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Fantasy
hrají
Henry Cavill (Geralt z Rivie), Freya Allan (Ciri z Cintry), Anya Chalotra (Yennefer z Vengerbergu), Eamon Farren (Cahir), Mimi Ndiweni (Fringilla Vigo), MyAnna Buring (Tissaia de Vries), Wilson Radjou-Pujalte (Dara), Joey Batey (Marigold), Anna Shaffer (Triss Ranuncul), Tom Canton (Filavandrel), Mecia Simson (Francesca Findabair), Royce Pierreson (Istredd), Mahesh Jadu (Vilgefortz z Roggeveenu), Graham McTavish (Sigismund Dijkstra), Bart Edwards (Duny z Maechtu)

Z masa a ohně

Z masa a ohně

Po událostech herního datadisku Srdce z kamene se Geralt opět shledal s Marigoldem, se kterým se však nechtěně dostal do nečekané oblasti, kde je navíc vypsána odměna na jeho hlavu.

29.11.2021

Základní informace

Původní název: Wiedźmin: Córka płomienia
Český název: Z masa a ohně
Autor: Aleksandra Motyka
Rok vydání: 2018
Rok vydání v Česku: 2019
Země vydání: Polsko
Počet stran: 108
Český vydavatel: Crew
Překladatel: Martin D. Antonín
Pořadí v sérii: Čtvrtý grafický román
Předcházející dílo: Prokletí vran
Následující dílo: Blednoucí vzpomínky
Hlavní postavy: Geralt z Rivie, Marigold, Radeyah, Maraal, …

O komiksu Z masa a ohně

Čtvrtý grafický román ze světa Zaklínače se odehrává po událostech herního datadisku Srdce z kamene, ve kterém Geralt usmrtil obrovskou ropuchu. Tento příběh se dočkal dohry právě v tomto komiksu, který tak reaguje na herní události. Grafický román není v české verzi rozdělen na kapitoly, nicméně v zahraničních verzích je rozdělen na celkem čtyři.

První kapitola

Geralt se ocitá zpátky v Novigradu, kde obdrží zakázku od starého přítele. Ta se týká jeho dcery, kterou navštěvuje neznámá bytost. Geralt jeho zakázku přijme, ale jakmile ji začne řešit, tak zjistí, že za oněmi problémy nestojí žádná nestvůra, ale jeho přítel Marigold.

Druhá kapitola

Kvůli Marigoldově magické truhle se oba nechtěně přenesou do Ofiru, kde zrovna místní panovník hledá zaklínače Geralta, který dříve usmrtil místního prince. Marigold a Geralt se ze svého nečekaného příchodu vymluví, přičemž slíbí, že onoho proradného zaklínače dopadnou.

Třetí kapitola

Situace v Ofiru se zkomplikuje, když tu dojde k dalšímu záhadnému incidentu. Geralt je nucen spolupracovat s místní čarodějkou Radeyah, která zná jeho pravou identitu, protože se moc dobře zná s Yennefer. Marigold mezitím sám přemýšlí nad tím, jak vyváznout z ošemetné situace.

Čtvrtá kapitola

Když Radeyah odhalí Geraltovu skutečnou identitu, tak ten čelí jisté smrti. Z problémů ho však překvapivě dostane jeho přítel Marigold, díky kterému všichni uvěří, že je Geralt po smrti. Ten se však v Ofiru musí ještě zdržet, protože chce nejenom vyřešit záhadné události, ke kterým tu dochází, ale zároveň chce dopadnout zrádnou Radeyah.

Nezapomeňte komiks Z masa a ohně ohodnotit, pokud jste jej četli.

Foto: Crew

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Plakáty

Plakáty

Narozeniny

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama