The Witcher (Zaklínač)
85/100 - 352×

The Witcher(Zaklínač)

Seriál Zaklínač zpracovává příběh osudu a rodiny. Geralt z Rivie, samotářský lovec příšer, usilovně hledá své místo ve světě, ve kterém jsou lidé často zkaženější než samotné příšery. Ale když ho osud zavede k mocné čarodějce a mladé princezně s nebezpečným tajemstvím, tak všichni tři musí společně přijít na to, jak přežít na místě, kde se právě nachází.

USA | 2019 | Pauza
vysílání
4 sezóny | Netflix | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Fantasy
hrají
Henry Cavill (Geralt z Rivie), Freya Allan (Ciri z Cintry), Anya Chalotra (Yennefer z Vengerbergu), Mimi Ndiweni (Fringilla Vigo), Eamon Farren (Cahir), Wilson Radjou-Pujalte (Dara), MyAnna Buring (Tissaia de Vries), Anna Shaffer (Triss Ranuncul), Joey Batey (Marigold), Tom Canton (Filavandrel), Royce Pierreson (Istredd), Mecia Simson (Francesca Findabair), Kim Bodnia (Vesemir), Mahesh Jadu (Vilgefortz z Roggeveenu),

Ve třetím Zaklínači si můžete zahrát za Geralta s tváří Henryho Cavilla

Ve třetím Zaklínači si můžete zahrát za Geralta s tváří Henryho Cavilla

Henryho Cavilla považují mnozí za zosobnění samotného Geralta z Rivie, což nezůstalo bez odezvy. Za zaklínače s touto tváří si již nyní můžete zahrát v Divokém honu, pro který jeden fanoušek vytvořil povedenou modifikaci.

7 15
26.8.2019

Zaklínač 3: Divoký hon se během těch pár let, co je na světě, dočkal již několika povedených modifikací, které vám hru měnily hned na několik způsobů. Po oznámení, že si Henry Cavill zahraje Geralta, si tedy jeden fanoušek dal práci a tvář herce převedl do cenami ověnčené hry. Změny se samozřejmě dočkal také kouzelný vlčí medailon a ve hře uvidíte i seriálovou zbroj. Tyto úpravy však nejsou v jednom balíčku a musí se stáhnout samostatně.

Pokud máte o modifikace zájem, můžete si je jednoduše stáhnout na webu Nexus Mods.

Zaklínač v podání Cavilla se již nyní prohání ve světě plném příšer. Foto: Nexus Mods

Diskuze /13

Violet

To se dalo čekat :D Ale asi zkoušet nebudu, ještě nevím :) Za mě je ale ve třetím díle Geralt perfektní :)

#3 Denyslayer
26.8.2019 | 15:26:55
FallenMaia

Znie to zaujímavo ale rozhodne si nebudem kaziť obľúbenú hru ;) Treba jednoducho rozdeľovať seriál a hru, sú to dva rozdielne svety a nechcem si ich spájať a neustále to porovnávať a odporúčam to každému. Zbytočne si potom pokazíte dojem z toho seriálu. A súhlas s Violet, Geralt v trojke je very good ;) Napríklad keď si porovnám Gerlata z jednotky a toho z trojky, to je neskutočný rozdiel.

26.8.2019 | 15:45:30
Denyslayer

#1 Violet: Až na ty vousy. :)

26.8.2019 | 18:37:08
Timi

Po koupi hry Witcher 3 si mě tenhle svět získal. Před týdnem jsem se vrhnul do čtení, jsem v polovině IV. dílu – Čas opovržení a rád bych se zeptal, jak to popořadě číst a spojit s hrou. Někde jsem se dočetl, že hra Witcher 1 začíná po knize V. – Křest ohněm. Jak to tedy správně a popořadě dějově projít?

#5 FallenMaia #6 Thunderbird
27.8.2019 | 14:47:48
FallenMaia

#4 Timi: Zaklínač hry by mali nasledovať až po knihách podľa všetkého, po konci poslednej knihy. Ale je to tam dosť zamotané, ono je to skôr tak že hry sú len nejaký alternatívny príbeh po knihách, nemajú nejakú spojitosť pretože knižný dej je uzavretý, sám Sapkowski to povedal. Takže CD Projekt si len spravili nejakú tú svoju verziu a pokračovali v nej až po tretí diel. A tiež neviem kam presne zaradiť Búrkovú Sezónu, ale je to tiež len taký bonusový príbeh, takže kľudne ho môžeš prečítať až po ságe ;)

Kľudne nech ma niekto opraví ak sa mýlim, ja som prvé dve hry nehral ;)

27.8.2019 | 15:43:45
Thunderbird

#4 Timi: viz komentář nade mnou :)

Bouřková Sezóna se odehrává někdy po Posledním Přání (povídce), ale před Zaklínačem (povídkou). Ale stačí si ji přečíst po skončení ságy, když víš, kam na časové lince všechno zapadá. On je v tom trochu guláš, protože Sapkovi jsou přesná data u sedacího svalstva :D

A hry, hry jsou jako drahá, docela dobře promyšlená a celosvětově úspěšná fanfikce, navazující na Paní Jezera. Jestli si je spojíš dohromady a bereš jako jeden příběh už je tvoje věc, někdo to takhle třeba odmítá.

#7 Timi
27.8.2019 | 17:41:42
Timi

#6 Thunderbird: Díky, dat už jsem si taky všiml a ze začátku jsem s tím docela bojoval, přičemž jsem si každou chvíli říkal „wtf?“ a listoval jsem zpět, abych si v hlavě srovnal kdy se to asi stalo. Hry si tedy přehraju až po skončení čtení, jako takový bonus. Celkově mi šlo o to, že když jsem hry hrál, často jsem postavu neznal tak dobře, jako v knize, proto jsem se rozhodl nejdřív postavy poznat z knih a udělat si k nim nějaký vztah. Hra je potom daleko zábavnější.

27.8.2019 | 21:23:45
Tur.man

Kniha končí 5. dílem ságy (Paní jezera). Potom jsou ještě 2 knihy Meč osudu a Stříbrný meč. To sou sbírky některých povídek, které na sebe více méně chronologicky navazují a předcházejí sáze (Krev Elfů-Paní jezera). Potom se dá ještě sehnat nově vydaná kniha Bouřková sezóna, která dokonce předchází ještě knihy povídek. Hry CD projektu navazují na konec ságy (Krev elfů), kde je defintivné uzavřeno dílo pana Sapkowského. Pokud člověk nechce, aby knižní sága skončila, tak jak skončila. Je tu alternativní možnost ho zakončit podle sebe ve hře, která ale s autorem a původné ságou podle slov Sapkowského nemá nic společnýho. Což je škoda, protože hra je naprosto geniální a za mě její scénář se může v klidu rovnat v některých věcech knize. :) Doufám ,že seriál neudělá tomuto světu ostudu, ale věřím , že to nakonec bude super. :)

#9 Thunderbird
29.8.2019 | 20:18:17
Thunderbird

#8 Tur.man: Stříbrný meč už dlooouho nevychází :D Je pravděpodobnější, že Timi narazí na (tu hezčí) verzi v měkké vazbě, která čtenáře sama nabádá k přečtení Posledního přání a Meče osudu před ságou, protože nesou pořadová čísla 1 a 2.

#12 Timi
29.8.2019 | 21:30:25
Tur.man

Jo máš pravdu vlastně. já mám ještě ty starý knížky od nakladatelství Leonardo, ale prakticky je to stejný jen v jiným obalu a názvy.

30.8.2019 | 0:19:25
Tur.man

Jen je to přehlednější teď.

30.8.2019 | 0:20:17
Timi

#9 Thunderbird: Přesně tak. :) Já jsem si koupil novou kompletní knižní sadu, tedy 1. Poslední přání, 2. Meč osudu, 3. Krev elfů, 4. Čas opovržení, 5. Křest ohněm, 6. Věž vlaštovky, 7. Paní jezera (ten aktuálně začínám číst) a 8. Bouřková sezona. Co jsem tak pochopil 1. a 2. díl jsou povídky a od 3. dílu jde o román? Občas mi to časově trochu uniká, ale díky seriálu doufám, že se mi celý děj postupně srovná v hlavě :D

#13 Thunderbird
7.9.2019 | 22:10:36
Thunderbird

#12 Timi: yep! povídky v první knížce jsou celkem random, druhá pak Mečem a Něčím Více rovnou předchází Krvi Elfů, a od té dál už je sága :>

Pokud se vyznáš v angličtině, na wiki je celkem slušná časová linka – https://witcher.fandom.com/wiki/Timeline

7.9.2019 | 23:49:06
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Plakáty

Plakáty

Narozeniny

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama