The Witcher (Zaklínač)
83/100 - 369×

The Witcher(Zaklínač)

Seriál Zaklínač zpracovává příběh osudu a rodiny. Geralt z Rivie, samotářský lovec příšer, usilovně hledá své místo ve světě, ve kterém jsou lidé často zkaženější než samotné příšery. Ale když ho osud zavede k mocné čarodějce a mladé princezně s nebezpečným tajemstvím, tak všichni tři musí společně přijít na to, jak přežít na místě, kde se právě nachází.

USA | 2019 | Pauza
vysílání
5 sezón | Netflix | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Fantasy
hrají
Henry Cavill (Geralt z Rivie), Freya Allan (Ciri z Cintry), Anya Chalotra (Yennefer z Vengerbergu), Eamon Farren (Cahir), Mimi Ndiweni (Fringilla Vigo), MyAnna Buring (Tissaia de Vries), Wilson Radjou-Pujalte (Dara), Joey Batey (Marigold), Anna Shaffer (Triss Ranuncul), Tom Canton (Filavandrel), Mecia Simson (Francesca Findabair), Royce Pierreson (Istredd), Mahesh Jadu (Vilgefortz z Roggeveenu), Graham McTavish (Sigismund Dijkstra), Bart Edwards (Duny z Maechtu)

Dara

Dara

Mladý elf, který se spřátelil s princeznou Ciri.

Sezóny 3
2019 - 2023

První série

Když Nilfgaard napadl Cintru, byla Ciri nucena uprchnout a začít se skrývat v lesích. Zde samozřejmě dostala hlad a pokusila se sníst bobule, od čehož jí Dara ihned odradil, jelikož byly jedovaté. Její nový kamarád ji následně ukázal cestu a nabídl ji k jídlu krysu. V tento moment s Ciri Dara ještě nepromluvil ani slovo, jelikož se bál, že by jej prozradil jeho elfí přízvuk. Ciri si mezitím všimla, že je Darovi zima a dala mu svojí rukavici, aby se zahřál. Do uprchlického tábora ji ale nenásledoval a dvojice se znovu shledala až po útoku Nilfgaarďanů.

Dara udělal díru do stanu, v němž se Ciri nacházela a pomohl jí ven. Následujícího rána dívce ukázal své elfí uši a konečně se představil. Dara svou kamarádku poté následoval do Brokilonu, kam ji cosi táhlo. Zatímco Ciri prošla bez problémů, Daru zasáhl šíp, ale dryády jej poté vyléčily. V Brokilonu se dvojice následně dozvěděla o místních pravidlech, ale i když tu mají možnost zůstat, odchází, jelikož si pro Ciri přišel druid Myšilov.

Netrvalo to dlouho a Ciri brzy přišla na to, že Myšilov je ve skutečnosti doppler Adonis. Dara jej napadl stříbrným nožem, čímž jej poranil. Když mu Ciri přikázala, aby jej zabil, Dara zaváhal a Adonis unikl a vzal Ciri s sebou. Dara ji ale osvobodil a s Ciri se rozloučil, protože věděl, že by brzy zemřel, kdyby s ní zůstal.

Druhá série

Jednoho dne se stal Dara vězněm Redanie, kde si jej všimnul Sigismund Dijkstra, který z něj udělal špeha mezi elfy. Po propuštění se tak s pomocí Marigolda dostal do Cintry, odkud Dijkstrovi podával zprávy o Francesce a Filavandrelovi. Zde pod vedením krále elfů trénoval a postupně si získával jeho důvěru. Když zjistil, že se Francesce narodil po mnoha letech čistokrevný elf, informoval svého nadřízeného o cíli Nilfgaardu najít Ciri.

Ze své role špeha začínal mít obavy, protože jeho lid zabíjeli Cintrané a nyní i Nilfgaarďané. Rozhodl se proto zpřetrhat všechny vazby s Dijkstrou a soustředil se pouze na budoucnost elfího národa. Po ukrutné vraždě dítěte Francescy se jim Dara přiznal, pro koho pracoval. Věřil totiž, že za smrtí stojí Redanie, protože se elfové spřáhli s Nilfgaardem. Darovi ale odpustili a rozhodli se Redanii pomstít, čímž jim víceméně vyhlásili válku. Když pak následně tábořili v lese, objevili Istredda, který jim řekl pravdu o původu Ciri.

Foto: Netflix

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Excalibur

Naprostý výsměch knihám o Zaklínači, fantasy i zdravému rozumu. 0%.

21.12.2021 | 17:06:11
aexees

Postava i herec za trest.

19.12.2021 | 18:46:46
Lolamoon

Vymyslená, zbytočná postava a ešte aj do omáčky…Dala by som mínusové hviezdy keby to išlo…

10.12.2021 | 23:32:17
deadpoolR

Zbytečná postava, která tam je jaksi omylem.

17.7.2021 | 13:30:58
SophieFox

Co jsme v minulém životě provedli tak hrozného?

22.6.2021 | 11:28:52
Marty.m293

Bože, za co?

13.1.2021 | 10:35:07
desaix

Dara de Hollywood nový Jar-jar Úprimne Wilsona ľutujem, hrať v seriáli najzbytočnejšiu postavu je celkom na prd.

24.2.2020 | 12:34:30
WolverineCzE

v knížce ani nebyl

24.2.2020 | 10:36:32
AzurovyAzure77

Absolutně zbytečná a otravná postava, hned na první pohled je vidět jestli ji vymýšlel Sapkowski nebo Lauren. Jen těžko bych hledal nudnější postavu a řekl bych že v tomto ohledu ho brzy jen tak někdo nepředběhne

23.2.2020 | 21:03:29
surky3

Moc mi nesedl, ale nic proti němu snad kromě toho že si zašpinil trenýrky když mu Ciri řekla že má zapíchnout doplera.

19.2.2020 | 17:41:02
1

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Plakáty

Plakáty

Narozeniny

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama