The Witcher (Zaklínač) Pavetta

Pavetta

Pavetta

Cintranská princezna s nebývalou magickou silou a matka Ciri.

Sezóny 1
2019 - 2019

Pavetta se narodila do cintranské královské rodiny jako dcera královny Calanthé a krále Roegnera. Když její otec vyrazil na lov, ztratil se a narazil na jistého Dunyho, který mu pomohl s tím, že na oplátku žádal zákon překvapení. Tím získal nárok na Pavettinu ruku, o kterou pak šel o mnoho let později žádat. Nikdo ale netušil, že Pavetta vládne nebývalou mocí, kterou získala skrze Starší krev, která jí koluje v žilách. Tyto schopnosti následně získala i její dcera Ciri.

První série

Jednoho dne se Pavetta setkala s mužem jménem Duny, do kterého se zamilovala i přes fakt, že byl zasažen kletbou, která jej měnila do podoby ježka. Pár se miloval v tajnosti a Pavetta s Dunym dokonce otěhotněla, aniž by o tom věděla. Její matka Calanthé však uspořádala zásnubní slavnost, na kterou sezvala šlechtice ze všech krajů světa, byť zařídila již sňatek s Crachem ze Skellige.


Na tuto slavnost zavítal také zaklínač Geralt, kterého okamžitě poznal druid Myšilov, jenž jej seznámil s královskou rodinou. Když na hostinu dorazil i samotný Ježek, Calanthé si vyžádala jeho smrt, ale Pavetta nakonec zasáhla se svými schopnostmi. V tento moment si všichni uvědomili, že se nemohou stavit do cesty zákonu překvapení a sňatek mezi Dunym a Pavettou byl královnou požehnán.

Geralt nakonec zažádal o zákon překvapení, načež vyšlo najevo, že je Pavetta těhotná. Dunymu a Pavettě se nakonec narodila dcera Ciri a oba rodiče následně zahynuli na lodi v bouři, přičemž dívka zůstala se svou babičkou Calanthé.

Foto: Netflix

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
AzurovyAzure77

Nechápu, jak je geneticky možné, aby se dvěma tmavovlasým rodičům narodila stříbrnovlasá dcera (zavolejte Neda Starka), ale jinak na epizodní roli slušné

19.5.2020 | 21:02:59

Druhá série Zaklínače

Roku 2021 se dočkáme pokračování seriálu Zaklínač, které se bude skládat z osmi epizod. Pokud vás zajímají další novinky týkající se druhé řady, tak zavítejte do našeho přehledného článku

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Plakáty

Plakáty

Narozeniny

Hlídejte si nás