The Witcher (Zaklínač) Calanthé

Calanthé

Calanthé

Královna známá také jako Lvice z Cintry, která je matkou Pavetty a babičkou Ciri.

Sezóny 1
2019 - 2019

Calanthé byla královnou Cintry, které si všichni cenili jako schopné válečnice. Se svým prvním manželem Roegnerem měla dceru Pavettu, jež zdědila magické schopnosti své babičky. V době jejích vdavků si sama našla druhého manžela, kterým se stal Eist Tuirseach ze Skellige, jenž do Cintry původně přivezl nápadníka pro Pavettu.

Calanthé v případě své dcery i vnučky odmítala možnost, že by byl jejich život ovládán osudem, přičemž se této vyšší síle pokusila vždy nějakým způsobem postavit. Svou smrt si nakonec zvolila sama, když Cintru napadl Nilfgaard, takže než aby se vzdala útočníkům, radši spáchala sebevraždu.


První série

Když měla Pavetta ještě patnáct let, připravila pro ní Calanthé oslavu, na niž se sjížděli nápadníci ze všech zemí. Místo toho, aby se na oslavu sama pořádně připravila, dorazila na ní s menším zpožděním a v brnění, s nímž se vracela z bitvy. Na oslavě následně potkala zaklínače Geralta z Rivie, jehož služeb se rozhodla využít k tomu, aby si Pavetta nemohla vzít člověka, jemuž byla zaslíbena.

Geralt zde mimo jiné vyprávěl, jak se setkal s elfy a urovnal také spor týkající se popisu mantikory. Během slavnosti Calanthé jasně poukázala, jaký má postoj k Nilfgaardu, když zesměšnila jednoho z nápadníků. Po něm pak nastoupil Duny z Maechtu, jemuž byla právě Pavetta přislíbena. Když se ale Calanthé nepodařilo zákonu překvapení zabránit, souhlasila s jejich sňatkem a sama si vzala jarla ze Skellige.

Calanthé se nakonec smířila se zákonem překvapení.

Pavetta však byla těhotná a její dítě bylo stejným zákonem připoutáno k zaklínači. Ten si pro Ciri přijel po dvanácti letech od oslavy, ale královna mu odmítla ji vydat. Nejprve mu chtěla podstrčit dvojnici, ale Geralt její lest prohlédl a následně byl uvězněn. K Cintře se následně přiblížil Nilfgaard a Calanthé vyrazila spolu s Eistem do boje. Eist byl v bitvě zabit a Calanthé raněna, proto se vrátila zpátky do hradu.

Zraněná Calanthé nechala odvést Ciri mimo město a řekla jí, že musí najít Geralta z Rivie. Když se Nilfgaarďané dostali až k samotnému hradu, odmítla Calanthé skončit jako zajatec. Z tohoto důvodu radši skočila z okna a spáchala sebevraždu, což byl její poslední čin jakožto svobodné ženy.

Foto: Netflix

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
CaptainDeadpool

Nezajímavá postava, všimli jste si, že téměř v každém záběru měla slzy v očích…

11.3.2021 | 11:43:09
linhe

Znám ji zatím pouze ze seriálu a jako je hustá! Má takový dravý výraz.

1.2.2021 | 22:43:09
Kimberlly

Pre mňa perfektná.

18.5.2020 | 15:50:17
AzurovyAzure77

Děsivý výběr herečky. Vznešená a vážená královna Calanthé z Cintry se tu změnila tu sprostou babiznu, co si dovolí vejít na spořádaný banket v zakrvácené zbroji, naprosto ignorujíc společenské způsoby, ve kterých je v knize právě mistr. To, že má mít kanonicky stříbrné vlasy jako Ciri (od někoho je Pavetta asi zdědit musela, ne?), už při tom všem SJW blackwashingu ani neřeším. Trochu to zachraňuje herečka která hraje emoce velmi dobře ale ten výběr strašný

21.2.2020 | 10:31:00
JeyJ

Mě se docela zamlouvala, docela se divím tomu nízkému hodnocení. (knížku jsem nečetl)

9.2.2020 | 17:30:47
Kothy

Ne moc zajimava…

3.2.2020 | 18:19:36
massx

Bojovná bábrdle, ne prosím tohle ne. Ještě bych jí pochopil někde v týlu, když už teda musí velet, ale přímo v boji, to je hrozná kravina. Ještě že se zabila, i když tvůrci jí vrátili v hnusnym flashbacku.

21.1.2020 | 5:54:05
mar.st

Nesouhlasím. Herečka je to kvalitní. Postava stejně drsná a prohnaná, jako její knižní předloha. V sedmé epizodě už jí ale vracet nemuseli, zas tak zajímavá postava to zase není, což bylo vidět i na recyklaci stejných záběru.

redaktor
20.1.2020 | 22:29:03
LeneWillhill

Kdosi tady napsal „příšerné zmrvení originálu“. Musím bohužel souhlasit. Není to tak strašné jako Cahir, ale no tak, tohle nebyla Lvice z Cintry!!! Představovala jsem si ji úplně jinak, herečka očividně o hraní slyšela prvně a jedna z nejhorších věcí: POŘÁD se jí leskly oči, pořád v nich měla slzy a třeštila je jako blázen. Jsem vážně jediná, komu to nehorázně vadilo?

20.1.2020 | 14:10:09
Levascue

Opět příšerné zmrvení originálu.

19.1.2020 | 19:36:45
1

Druhá série Zaklínače

Roku 2021 se dočkáme pokračování seriálu Zaklínač, které se bude skládat z osmi epizod. Pokud vás zajímají další novinky týkající se druhé řady, tak zavítejte do našeho přehledného článku

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Plakáty

Plakáty

Narozeniny

Hlídejte si nás