The Witcher (Zaklínač)
83/100 - 369×

The Witcher(Zaklínač)

Seriál Zaklínač zpracovává příběh osudu a rodiny. Geralt z Rivie, samotářský lovec příšer, usilovně hledá své místo ve světě, ve kterém jsou lidé často zkaženější než samotné příšery. Ale když ho osud zavede k mocné čarodějce a mladé princezně s nebezpečným tajemstvím, tak všichni tři musí společně přijít na to, jak přežít na místě, kde se právě nachází.

USA | 2019 | Pauza
vysílání
5 sezón | Netflix | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Fantasy
hrají
Henry Cavill (Geralt z Rivie), Freya Allan (Ciri z Cintry), Anya Chalotra (Yennefer z Vengerbergu), Eamon Farren (Cahir), Mimi Ndiweni (Fringilla Vigo), MyAnna Buring (Tissaia de Vries), Wilson Radjou-Pujalte (Dara), Joey Batey (Marigold), Anna Shaffer (Triss Ranuncul), Tom Canton (Filavandrel), Mecia Simson (Francesca Findabair), Royce Pierreson (Istredd), Mahesh Jadu (Vilgefortz z Roggeveenu), Graham McTavish (Sigismund Dijkstra), Bart Edwards (Duny z Maechtu)

Tissaia de Vries

Tissaia de Vries

Rektorka školy pro začínající čarodějky, která objevila Yennefer.

Sezóny 3
2019 - 2023

Tissaia de Vries je velmi mocnou a starou čarodějkou, která je zároveň členkou Kapitoly čarodějů. Mimo jiné je rektorkou na Arethuse, škole pro začínající čarodějky, jež sama verbuje a o které se i sama stará.

Byla to také ona, kdo nalezla Yennefer a vzala ji pod svá křídla. Z počátku ji kvůli jejímu původu říkala Sviňka, ale to se po letech výcviku změnilo. Studentky ji viděly jako velmi přísnou ženu, která dělala, co mohla, aby z nich udělala mocné čarodějky.

Byť ji Yennefer neměla moc ráda, nakonec se musely spojit, aby čelily hrozbě Nilfgaardu, který přišel z jihu napadnout Severní království. Spolu s dalšími čaroději se tedy sešli na Soddenu, kde se mělo o všem rozhodnout.

První série

Yennefer se jednoho dne omylem přenesla na Arethusu, načež byla Istreddem poslána zpátky, aby byla v bezpečí. To ji však před okem bystré Tissaii neuchránilo a ta si pro Yennefer přijela až do Vengerbergu, kde ji koupila od jejího otce za cenu nižší, než mělo prase. Yennefer tak odvedla násilím a také ji držela v pokoji, kde se pokoušela spáchat sebevraždu. Tissaia ale Yen vyléčila a začala ji spolu s dalšími studentkami učit magii.

Tissaia učila dívky o ceně za používání magie, telepatii i jak chytit blesk do láhve. Yennefer se jím Tissaiu pokusila zasáhnout, ale mocnější čarodějka jej odvrátila. Následně Tissaia dala dívce test, kterým měla prokázat, že umí ovládat své emoce. Yen tak získala od Istredda květinu a předala ji své mistryni. Byť následně neuposlechla jejímu příkazu, ukázala Tissaia Yennefer, co se děje s neúspěšnými studentkami, tedy že se mění v úhoře pohánějící Arethusu.

Tissaia mezi studentkami nebyla moc oblíbená.

Když nastal čas přeměny, chtěla Tissaia, aby si Yennefer představila tu nejmocnější ženu na zemi. Yennefer následně původně chtěli mágové poslat do Nilfgaardu, ale Tissaia proti tomu protestovala. Nakonec však byla přehlasována. Za vše mohlo samozřejmě provalení její elfí krve, ale Yen se i tak nedala a nechala se přeměnit, což ji přivedlo ke kýženému výsledku.

Po letech informovala Tissaia Yennefer o smrti krále Virfurila a nabídla ji možnost vrátit se do Arethusy. Yen to sice odmítla, ale nakonec se tam po nějakém čase sešly, když čarodějové probírali záležitost Nilfgaardu v Severních královstvích. Tissaia byla jako jedna z mála, kteří byli pro boj, ale byli přehlasováni. Tato skupina se však nedala a v počtu šedesáti čarodějů vyrazili do Soddenu, kde byli připraveni se útočníkům postavit. V bitvě byla sice Tissaia omráčena dioritem, ale Yennefer se Nilfgaardu zvládla postavit.

Druhá série

Po Soddenu se Tissaia pokusila najít Yennefer, ale Vilgefortz jí řekl, aby přistoupila na to, že je mrtvá. Následně se střetla s Geraltem a Ciri a o zmizení čarodějky jim pověděla. Tissaia se vrátila na Arethusu, kam přitáhli Cahira coby vězně, kterého sama začala mučit. Když se Yennefer vrátila, Tissaia byla potěšená, ale čarodějce vysvětlila, že byť je hrdinkou, zásluhy si přisvojil Vilgefortz, aby uspěli ve svých plánech.

Tissaia následně zachránila čarodějku před Stregoborem a poté jí vysvětlila, že musí zabít Cahira, aby prokázala, že není špión. Yennefer ale s Cahirem uprchla. O nějaký čas později ji navštívila Triss, která jí poreferovala o Ciri a později ji a jejího milence Vilgefortze navštívil Dijkstra, jenž jim pověděl o narození elfího dítěte. Tissaia pak s Triss mluvila o tom, že dívku sama viděla na Soddenu. Čarodějka byla následně součástí setkání králů a královen Severu, kdy se všichni dohodli, že by Ciri měla zemřít.

Foto: Netflix

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Gunnulf

Výborná herečka, po Cavillovi zřejmě nejvhodnější volba ze strany scénáristů.

10.8.2023 | 10:55:48
Basim

Ta hraje ve všem!

16.2.2023 | 20:47:22
nereknu4f7

skvělá:)

31.12.2021 | 0:46:17
Excalibur

Dobrá volba, velmi uvěřitelná. Bohužel jen jedna z mála.

21.12.2021 | 17:07:23
Orea

Tisaia se moc povedla, skvělé obsazení.
V druhé sérii mi teda přišla trochu víc ubrečená, než bych si představovala, snad v příští už nebude.
A jak už je napsáno níže, mohlo by být víc patrné, že je to mocná čarodějka – leč tvůrci seriálu to tak asi nevidí, no.

21.12.2021 | 16:48:31
Michal_

Výborná.

21.12.2021 | 0:42:36
Steve23x

TOP

11.12.2021 | 16:15:05
Lolamoon

Veľmi dobrý výber a aj zhostenie sa postavy. Takto má byť.

10.12.2021 | 23:30:34
deadpoolR

Je fakt skvělá.

17.7.2021 | 13:31:29
SophieFox

Jedna z mála uvěřitelných postav, díky za ní

22.6.2021 | 11:47:45
1

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Plakáty

Plakáty

Narozeniny

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama