The Witcher (Zaklínač) Tvůrce vysvětluje, že seriál Zaklínač není jen o netvorech a kouzlech

Tvůrce vysvětluje, že seriál Zaklínač není jen o netvorech a kouzlech

Tvůrce vysvětluje, že seriál Zaklínač není jen o netvorech a kouzlech

Zaklínač se odehrává ve fiktivním světě, ve kterém se nacházejí netvoři a praktikuje magie. I když však knihy z toho světa zahrnují tyto elementy, tak se zaměřují především na lidi.

21 0
1.12.2019

Knižní sérii Zaklínač si oblíbilo velké množství lidí, to stejné platí i pro herní trilogii, která je v současné době snad populárnější než knižní série. Fanouškům se na tomto světu líbí především jeho fantasy zasazení, nicméně tak i tak se knihy a hry zaměřují na lidi a jejich problémy v tomto světě. Nedávno na toto téma řekl několik slov tvůrce Tomek Baginski, který upozornil na to, že i když je seriál plný fantasy, tak jeho hlavní záběr sleduje lidi.

„Zaklínač je specifický díky tomu, že mu Sapkowski věnoval lidskost. Myslím, že náš svět již dospěl, a proto se od obvyklých černobílých příběhů, ve kterých je jen dobro a zlo, přesouváme ke komplikovanějším věcem, protože takový náš svět je. My Poláci tomu rozumíme, protože se nacházíme mezi Ruskem a Německem, kteří nás během druhé světové války využili jako bitevní pole. Díky tomu jsme zjistili, že dobro a zlo je mnohem komplikovanější. Neexistují jen dvě strany, dobro a zlo, vše je mnohem komplikovanější,“ řekl Baginski k tomu, jak bude v seriálu zpracováno dobro a zlo.


(Seriál bude především o lidech. Foto: Netflix)

Baginski dále dodal: „Dobro a zlo se neustále mění, a proto musíme mít nějaký vlastní morální kodex, takový, který má Geralt. Všechno je komplikované, tak to v našem světě chodí. Nevíte, kdo nebo co patří na stranu dobra a zla. Možná jsme všichni součástí jedné i druhé strany, vždy záleží na situaci. A my potřebujeme Geralty, tedy lidi, kteří mají svůj morální kodex, jenž je ryzí.“

Tvůrce se dále vyjádřil k tomu, na co se zaměřují knihy, a tím pádem i seriál: „Sapkowského knihy se zaměřují především na postavy, na lidi. Netvoři, různá království a bitvy tvoří jen pozadí příběhů o lidech. Knížky nám tak daly jasný obsah seriálu – budeme vyprávět příběh o lidech. Bitvy, kouzla, čáry, monstra a boje jsou jen přídavkem.“

Zdroj článku: Redanian Intelligence

Diskuze /11

Avari73

Co to mele? Zlo je zlo, to je prostě fakt a může se to překrucovat jak chce. Další věcí je, že Polsko vlezlo do postele s Hitlerem dříve než Stalin a napadlo s Německem nás. A v posteli s Německem byl celý Západ. To se to kšeftovalo před a během války. Některé US korporáty byly kvůli tomu i vyšetřovaný. V dnešní době se ale na fakta moc nehraje a propaganda valí na plné pecky. Podle toho vypadá i tenhle seriál.

#2 FValek #4 Yanek #5 M4rty321
1.12.2019 | 18:26:48
FValek

#1 Avari73: Jen k tomu zlu nezlu… nesouhlasím, zlo se opravdu mění, nejde jen o čas, ale hlavně o myšlení lidí, hodnoty se mění. Kdysi bylo normální pomáhat a být laskavý, dneska se někde na východě válčí o kapku ropy, a kdo se nedokáže bránit, ten je prostě vyrabován jinými. Máš etické teorie, že účel světí prostředky, pak máš takové, že ti má být vše jedno, pak takové, že máš dělat dobro jen pro sebe a takové, že máš dělat dobro pro ostatní, dneska je to hrozně rozvolněné a každý má jinou představu dobra a zla a hlavně v literatuře a filmu. :)

#4 Yanek
1.12.2019 | 20:13:14
DC Expert

Už mám z toho seriálu pomalu husí kůži jak vychází další články a začínám mít víc a víc pochybností. Nevím co od toho očekávat! Takže to budu porovnávat s Polským seriálem zaklínač. Ten se mi líbil.

1.12.2019 | 22:01:28
Yanek

#1 Avari73: #2 FValek: Dobro a zlo jako koncept je naprostá blbost. Nikdo by nepáchal zlo, kdyby to pro něj nebylo dobré. Jinými slovy, každý výsledek, jevící se nám jako zlo, je pro někoho (jednotlivce, skupinu, kastu, národ) dobrem. Když tedy jdete až na základ celé věci, najdete tam pouze staré dobé MY a ONI. Ti, co jsou na té špatné straně laufu jsou zlo a my jsme dobro. To platí o církvích, o náboženstvích, o rasách,,,

#6 Esanti #10 the Grand Inquisitor
1.12.2019 | 22:12:07
M4rty321

#1 Avari73: Váš komentář je přesnou ukázou černobílého vidění světa. Možná byste měl zůstat u jednoduchých amerických filmů, které jsou přímočaré, a kde není pochyb o dobru a zlu. :)

1.12.2019 | 22:28:02
Esanti

#4 Yanek: Na světě je mnoho jedinců i skupin, které páchají zlo jen proto, aby bylo spácháno, bez jakéhokoliv prospěchu z toho, že dané zlo bylo spácháno. To trošku odporuje tomu, co je napsáno v tvém komentáři. Právě díky tomu, že se lidé odvracejí od konceptu dobra a zla, je toho zla na světě stále víc. Zlo se bagatelizuje, dobro se špiní a výsledkem je mnohem více zla. Ano, co je dobré a co zlé se díky tomu mění, ale právě z toho, že se mění vnímání dobrého a zlého, pramení pak ještě větší zlo, zlo z kterého mají „ONI“ prospěch a mohou to zlo nadále páchat. Zlo by mělo zůstat zlem a dobro dobrem a měli bychom se všichni snažit o to, aby koncept dobra a zla byl zachován a dodržován. Dehonestování konceptu dobra a zla je asi ta největší blbost

1.12.2019 | 23:57:57
Leco_leco

Zde naleznete spoustu fotek kostýmů: http://www.timaslam.com/…her-gallery/

2.12.2019 | 11:09:45
Pavlos22

Nojo, uz to vidim i tady v komentech. Jen se nekdo zmini o tom, ze to nebude jednoduchy cernobily svet, uz se vsude objevuji kritici. Zaklinacuv pribeh neni pro primitivy. Jednou z mnoha problemu zaklinacskyho sveta je napr. rasismus. To bude neco pro nase omezeny publikum. Tohle neni Marvel, kde je to samej supermoralni kapitan Amerika a Ajronmen proti bande zlych ufounu. .)

Ja naopak cim vic se docitam, tim vic mi prijde, ze to bude (v ramci moznosti) verna adaptace knizek, a z toho mam velkou rdost. Dlouho jsem se takhle na neco netesil! .)

#9 Darnwell
2.12.2019 | 11:45:39
Darnwell

Proč by měl být důraz na rasismus pro nás omezené publikum problém? V knihách je toto téma zapracováno brilantně a naprosto nenásilně. Když ale SJW bude příliš tlačit na pilu, může to skončit jako fraška. #8 Pavlos22:

2.12.2019 | 15:49:30
the Grand Inquisitor

Geralt vystihl vývoj zla dobře ve hře Zaklínač 1, když se Zoltanem filozofoval.

#4 Yanek: To co popisuješ je posunutý význam Dobra a zla, ale jsou věci u kterých lze snadno rozhodnout jestli je to dobře, nebo špatně. Např. někoho zabiješ. ty víš že to je špatně, ale máš z toho prospěch a ten převáží. Na druhé straně jsou fanatici, kteří nerozeznaj jedno od druhýho.

2.12.2019 | 16:34:07
Lady Adeline

Tvl tady je to sam filozof :-) :-) :-) Jsem zvedava na ty komentare, az se serial zacne vysilat ;-)

3.12.2019 | 0:13:46
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Druhá série Zaklínače

Roku 2021 se dočkáme pokračování seriálu Zaklínač, které se bude skládat z osmi epizod. Pokud vás zajímají další novinky týkající se druhé řady, tak zavítejte do našeho přehledného článku

České titulky

Seriál Zaklínač vytvořila streamovací služba Netflix, jehož česká podpora vytvořila jak české titulky, tak i dabing. Zaklínače si tedy můžete plně vychutnat přímo na Netflixu. Nezapomeňte poté ohodnotit jednotlivé epizody, postavycelý seriál

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Plakáty

Plakáty

Narozeniny

Hlídejte si nás