The Witcher (Zaklínač)
83/100 - 369×

The Witcher(Zaklínač)

Seriál Zaklínač zpracovává příběh osudu a rodiny. Geralt z Rivie, samotářský lovec příšer, usilovně hledá své místo ve světě, ve kterém jsou lidé často zkaženější než samotné příšery. Ale když ho osud zavede k mocné čarodějce a mladé princezně s nebezpečným tajemstvím, tak všichni tři musí společně přijít na to, jak přežít na místě, kde se právě nachází.

USA | 2019 | Pauza
vysílání
5 sezón | Netflix | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Fantasy
hrají
Henry Cavill (Geralt z Rivie), Freya Allan (Ciri z Cintry), Anya Chalotra (Yennefer z Vengerbergu), Eamon Farren (Cahir), Mimi Ndiweni (Fringilla Vigo), MyAnna Buring (Tissaia de Vries), Wilson Radjou-Pujalte (Dara), Joey Batey (Marigold), Anna Shaffer (Triss Ranuncul), Tom Canton (Filavandrel), Mecia Simson (Francesca Findabair), Royce Pierreson (Istredd), Mahesh Jadu (Vilgefortz z Roggeveenu), Graham McTavish (Sigismund Dijkstra), Bart Edwards (Duny z Maechtu)

Cahir

Cahir

Nilfgaardský šlechtic, jehož úkolem je najít princeznu Ciri.

Sezóny 3
2019 - 2023

Cahir je jedním z vojáků nilfgaardského císařství, který byl vyslán do Cintry, aby zde na rozkaz císaře Emhyra zajal princeznu Ciri a přivezl ji s sebou do Nilfgaardu. Během útoku na Severní království prokázal, že je skvělým stratégem a mistrem lsti, když přišel s nápadem poslat za Ciri dopplera s podobou jejího přítele.

Černý rytíř je však také skvělým šermířem, jezdcem i lukostřelcem, kdy je schopen zasáhnout důležitý cíl jednou ranou do hlavy.

První série

Když Nilfgaard zaútočil na Cintru, byl to právě Cahir, kdo vedl armádu černě oděných vojáků proti vojsku královny Calanthé. Samotný královský pár vyrazil se svými muži do boje, což se stalo také jejich koncem. Krále Eista zabil Cahir ranou do oka, zatímco Calanthé byla raněna a musela se stáhnout. Když se Nilfgaarďani přiblížili k hradu, všiml si Cahir, jak ser Lazlo odvádí princeznu Ciri a zabil i jej.

Ciri následně vyvezl z města, ale dívka mu unikla za pomocí svých zděděných schopností, o nichž neměla zdání. Po princezně poté Cahir pátral po uprchlických táborech, ale marně. S pomocí čarodějů následně zjistil, že Ciri zamířila do Brokilonu, kam také vyslal dopplera Adonise s podobou Myšilova, aby jí vyzvedl. Doppler svůj úkol sice splnil, ale jakmile zjistil, co je dívka zač, propustil ji a za Cahirem dorazil s její podobou. I když jeho úkol s Ciri nebyl u konce, vydal se černý rytíř na Sodden, kde proběhla bitva se severskými čaroději, kterou Nilfgaard prohrál, byť s velkými ztrátami na straně Severu.

Cahir byl odhodlaný dopadnout Ciri.

Druhá série

Cahir byl vzat do zajetí a uvězněn na Arethuse, kde jej mučila Tissaia, aby získala odpovědi a pomstila se za domnělou smrt Yennefer. Ta ale přežila a po vlastním útěku Cahira navštívila v jeho cele. Aby ale prokázala svou nevinu a věrnost Severu, měla jej sama popravit, což ale neudělala, Cahira osvobodila a prchla s ním do Oxenfurtu. Zde vypátrali Marigolda, který pašoval lidi do Cintry a on jim také přislíbil pomoc. Marigold byl ale unesen a Yennefer se jej vydala najít, takže Cahir doplul do Cintry sám.

Zde jej po menším nedorozumění s elfy přivítala Fringilla a probrali spolu otázku Ciri, kvůli které Cintru napadli. Cahir následně pozoroval konání elfů v Cintře a brzy se začal na příjezd Emhyra, který plánoval do města dorazit. Fringilla následně pozabíjela všechny nilfgaardské generály až na Cahira, který měl svému vládci poreferovat o jejich zradě. Dvojice následně plánovala Emhyrovi lhát o smrti dítěte Francescy Findabair, ale císař jejich lež prohlédl, protože smrt nařídil on sám a nechal oba uvěznit.

Foto: Netflix

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
AzurovyAzure77

Co k tomu říct. Klaďase změnili na záporáka. Wow

30.12.2021 | 21:13:00
Excalibur

Zatím asi nejpředělanější postava seriálu. Špatně je věk, charakter, pozice i děj. Kdo tohle proboha vymyslel a proč?

21.12.2021 | 17:04:56
deadpoolR

Moc mi nevadí jeho změna, v 2. sérii může ještě překvapit, zatím průměr.

17.7.2021 | 13:30:16
surky3

Za mě asi nejméně výrazná postava ze všech a to je asi co říct.

19.2.2020 | 18:42:40
4391

Jedna z mých nejoblíbenějších knižních postav, překvapila mě změna jeho charakteru (uvidíme, co s ním tvůrci vymyslí dál, ale v první sérii má s knižní postavou společné zatím jen jméno).

28.1.2020 | 1:40:46
CoRnDuCK

Knížky jsem nečetl a v seriálu mě vůbec nezaujal :/

21.1.2020 | 20:55:30
massx

Tak jestli Eamon Farren vypadá o deset let starší než jeho 34, tak mám asi problém já a vypadám starší asi o dvacet. No a jestli by ste nechali nechali velet svojí armádu nějakýmu kidovi, tak máte problém vy. Ukrutně se mi nelíbí šourková zbroj Nilfgaarďanů. Ve druhý řadě by jí měl naštěstí sundat a vykašlat se na Emhyra. No uvídíme.

21.1.2020 | 5:54:56
LeneWillhill

Ach jaj jaj… postavu Cahira jsem měla v knize strašně, strašlivě ráda. Jedna z věcí, za které tvůrce nesnáším, je ta, že mě bohužel nutí ho v seriálu nesnášet. Otřesný herecký výkon, otřesné grimasy obličeje, a co si budeme nalhávat, jak můžou do jeho role obsadit člověka, kterému je sice pětatřicet, ale vypadá minimálně o deset let starší? Příšerné. Tohle se opravdu nedalo skousnout. Cokoliv, jen ne tohle.

20.1.2020 | 14:07:33
Tamy Happy

Představovala jsem si ho jako mladíčka, tohle je staroch. :D Ale pořád doufám, že se ukáže nakonec jako kladná postava, že je to všechno jinak než to zatím vypadá. Jako v knihách.

20.1.2020 | 0:44:08
Levascue

Ach jo, hrozně zničený knižní charakter.

19.1.2020 | 19:36:24
1

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Plakáty

Plakáty

Narozeniny

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama