The Witcher (Zaklínač) Tvůrkyně řekla, které povídky by si zasloužily větší prostor a proč seriál odstartovala Menším zlem

Tvůrkyně řekla, které povídky by si zasloužily větší prostor a proč seriál odstartovala Menším zlem

Tvůrkyně řekla, které povídky by si zasloužily větší prostor a proč seriál odstartovala Menším zlem

Knižní série Zaklínač obsahuje velké množství povídek, nicméně některé z nich se v seriálu dosud neobjevily nebo byly v první řadě zkráceny. Tvůrkyně řekla k této věci několik slov.

16 0
6.2.2020

Když se tvůrkyně Lauren Hissrich ujala seriálu Zaklínač, tak k němu přistoupila se svou vlastní vizí vyprávění. Knižní série totiž začíná povídkami, ve kterých vystupuje především Geralt, teprve až po nich se většího prostoru konečně dočkají Yennefer a Ciri. Tvůrkyně si tento vývoj příběhu nepřála, a proto hned do první série zakomponovala celou ústřední trojici.

Podle knihy tedy byly ve výsledku jen části s Geraltem, které zpracovávaly jednotlivé povídky, ale první řada jich obsahovala pouze sedm z celkových patnáct (počítáme všechny povídky z knížek Poslední přání a Meč osudu). Veskrze tvůrkyně vybrala ty nejdůležitější povídky, ale proč odstartovala seriál zrovna povídkou Menší zlo? Ta v knihách totiž není první.


(Povídka Konec světa byla zpracována skutečně nejhůře. Foto: Netflix)

„Zpracování všech povídek představovalo výzvu, ale nejtěžší bylo vybrat tu, kterou odstartujeme seriál. Když představujete muže, kterému je téměř 100 let, tak v rychlosti musíte ukázat, jaký byl jeho život doposud a proč se na něj zaměřujeme právě v tuto chvíli. Vybrala jsem povídku Menší zlo, protože ta skončí bojem, který změní jeho chápání sebe samotného, své práce a celého kontinentu,“ řekla tvůrkyně na výběr příběhu první epizody.

Fanoušci byli spokojeni se zpracováním některých povídek, naopak některé povídky je vyloženě zklamali. Lauren Hissrich řekla, že některé povídky by si rozhodně zasloužily delší stopáž: „Bylo těžké určit, jak půjdou povídky po sobě. A pak tu máme fakt, že vytváříme materiál pro televizi. Scénáře druhé a třetí epizody byly napsané na 90 minut, a proto jsme některé scény museli upravit a zkrátit. Tohle byla pro mě těžká zkušenost, protože já tam chtěla vše. Aspoň jsem se však poučila do příště, pro druhou sérii píšeme kratší scénáře, abychom nepřicházeli o důležité scény.“

Souhlasíte s tím, že druhá a třetí epizoda měly být delší? Povídka Konec světa by si to rozhodně zasloužila.

Zdroj článku: Redanian Intelligence

Diskuze /14

Svjatogor

…a proto bude povídkám ještě více ubírat kyslík patláním se s dobytím Cintry. Good job! :-P :-D

#5 desaix
6.2.2020 | 17:30:10
the Grand Inquisitor

Avšak spousta povídek mi tam vyloženě chybí. Například po tom co udělali s Brokilonem, odstřihli z televizního kánonu Meč osudu (tuto povídku mám rád). Nicméně lze stále do dalších sérií zakomponovat nepoužité povídky a já osobně bych si přál Trochu se obětovat.

6.2.2020 | 17:39:47
FValek

Striga podle mě dobrá, tam nebylo co řešit, když to nebyla startovní povídka, ale rozhodně lépe mohl být udělaný Brokilon, ale jasně no, časová osa se tam vyvíjí jinak… tak ale úplně to zničilo Věčný oheň, i když ten by byl zbytečný, ta povídka byla dějově o ničem :D A maličko mě zklamal Sodden, čekal jsem víc, snad bude Brenna udělaná vekolepě, pokud se na ni dostane. :)

#4 Nikolperse #7 kazatel_c
6.2.2020 | 20:23:00
Nikolperse

#3 FValek: Bitka o Sodden bola celkom na nič aj keď ktovie ako to bude ďalej. Na konci pritiahol Foltest a jeho armáda, tak možno tomu venujú ešte nejaký čas na začiatku druhej série.

6.2.2020 | 20:57:14
desaix

#1 Svjatogor: Pozeral som si nejaké pobaltské melódie a našiel túto perlu. Litovská bojová pieseň z obdobia 30 ročnej vojny, keď Rzeczpospolita bojovala so Švedmi. https://youtu.be/kmSZW6f0s_Y

#8 Svjatogor
7.2.2020 | 8:20:54
Reiken

Je pravdou, že povídky si měly uzurpovat daleko více prostoru, a to buď na dva díly s přesahem Ciri a Yen nebo celý jeden díl. Chápu, že chtějí mít paralelní linky pro ostatní postavy a linie, ale ty povídky za ten čas mohly stát. Celkově na mě působila druhá povídka jako brak, a to hlavně v části, kdy se Geralt dostane k elfům.

7.2.2020 | 10:33:00
kazatel_c

#3 FValek: V knize o Soddenu moc nebylo, takže seriálové pojetí beru. Brokilon se mi ale taky moc nezdá, zasloužil by si lepší snad všechno :-)

7.2.2020 | 10:55:09
Svjatogor

#5 desaix: +20% cavalery combat ability ;-)

7.2.2020 | 19:36:58
Sengir

Druhá epizoda s elfy byla v jejich verzi úplně o ničem. Raději než takhle ji mohli vynechat, dát prostor jiným Geraltovým příběhům, a s Marigoldem ho seznámit třeba o díl později na zásnubách Pavetty.

A ty výmluvy na stopáž moc neberu. Z mého pohledu by tam spoustu hloubky dodaly záběry, které by nebyly drahé, rozhovory atd. vlastně jen natočit víc záběrů s herci, kteří už stejně na place jsou, v kulisách, které jsou použité. Prostě žádné z těch velkých nákladů na stěhování štábu, bojové choreografie, triky atd. Určitě by se v Netflixu nezlobili, kdyby jim za stejné peníze dodali o dva díly delší a o úroveň lepší první řadu. Navíc, peněz asi málo nebylo, když si mohli dovolit i přetočit celou první epizodu.

8.2.2020 | 10:30:53
AzurovyAzure77

Prosím, Lauren, přestaň být tak strašná feministka a místo neustálého cpaní Ciri s Yennefer do popředí dej taky nějaký prostor tomu, o kom celá sága je. Všechny tyto nedostatky totiž pramení jen a jen z tvého hloupého rozhodnutí…

#11 FallenMaia
8.2.2020 | 20:12:07
FallenMaia

#10 AzurovyAzure77: Lebo Geralt mal toho priestoru fakt málo že?? Vieš ono sa to síce volá Zaklínač ale už od začiatku sa hovorilo a bolo jasné že to bude seriál o troch hlavných postavách, nie jednej.

#12 Warriorn
10.2.2020 | 18:07:23
Warriorn

#11 FallenMaia: To sice máš pravdu, ale právě kvůli tomu, že je to aktuálně seriál o třech postavách, si vysloužil stejně tolik hatu jako pochval…

11.2.2020 | 11:01:33
clario

Trochu me mrzi, jaky udelal ten serial binec ve veku jednotlivych postav. Sam Andrzej v jednom rozhovoru prohlasil, ze behem knihy Krest Ohnem bylo Geraltovy pres padesat. Vzhledem k tomu, ze v knihach jeho vek nebyl zminen nikde, je to jedina informace odhalujici Geraltuv vek. V serialu je mu najednou ale temer sto let.

16.2.2020 | 21:10:03
clario

Pokud jde o to kolik mela prostoru jaka postava… Je to celkem jedno, to co je dulezite neni kolik prostoru mela jaka postava, ale kolik prostoru mela jaka povidka podkreslujici dulezite motivy postav a kolik prostoru meli samoucelne sceny majici za ukol udrzet konkretni postavu na obrazovce i pres to, ze byly o h.. o nicem.

16.2.2020 | 21:14:17
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Druhá série Zaklínače

Roku 2021 se dočkáme pokračování seriálu Zaklínač, které se bude skládat z osmi epizod. Pokud vás zajímají další novinky týkající se druhé řady, tak zavítejte do našeho přehledného článku

České titulky

Seriál Zaklínač vytvořila streamovací služba Netflix, jehož česká podpora vytvořila jak české titulky, tak i dabing. Zaklínače si tedy můžete plně vychutnat přímo na Netflixu. Nezapomeňte poté ohodnotit jednotlivé epizody, postavycelý seriál

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Plakáty

Plakáty

Narozeniny

Hlídejte si nás