The Witcher (Zaklínač)
86/100 - 344×

The Witcher(Zaklínač)

Seriál Zaklínač zpracovává příběh osudu a rodiny. Geralt z Rivie, samotářský lovec příšer, usilovně hledá své místo ve světě, ve kterém jsou lidé často zkaženější než samotné příšery. Ale když ho osud zavede k mocné čarodějce a mladé princezně s nebezpečným tajemstvím, tak všichni tři musí společně přijít na to, jak přežít na místě, kde se právě nachází.

USA | 2019 | Pauza
vysílání
3 sezóny | Netflix | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Fantasy
hrají
Henry Cavill (Geralt z Rivie), Freya Allan (Ciri z Cintry), Anya Chalotra (Yennefer z Vengerbergu), Mimi Ndiweni (Fringilla Vigo), Eamon Farren (Cahir), Wilson Radjou-Pujalte (Dara), MyAnna Buring (Tissaia de Vries), Anna Shaffer (Triss Ranuncul), Joey Batey (Marigold), Tom Canton (Filavandrel), Royce Pierreson (Istredd), Mahesh Jadu (Vilgefortz z Roggeveenu), Adam Levy (Myšilov), Lars Mikkelsen (Stregobor)

Foltest

Foltest

Král Temerie a otec princezny Addy, která byla proměněna na strigu.

Sezóny 2
2019 - 2021

Když byl Foltest ještě malý kluk, byl se svou sestrou a rodiči přítomen na bále v Arethuse, kde vládci získávali své nové čaroděje. Uplynulo mnoho let a sám Foltest pak měl ve vlastních službách čarodějku jménem Triss Ranuncul. Málokdo však věděl, že král měl kdysi se svou sestrou milostný vztah, z něhož vzešla dcera jménem Adda. Tu ale proklel žárlivý Ostrit, který královu sestru taktéž miloval a z Addy se tak stala příšera zvaná striga. Tento netvor terorizoval okolí a král na něj vypsal odměnu. Jenže nikomu se jej nepodařilo zastavit.

Jednoho dne však do Wyzimy dorazil Geralt z Rivie, který spolu s Triss odhalil o strize pravdu a místo toho, aby jí jen porazil, tak ji odklel a král tak měl potomka, jenž by jednoho dne mohl usednout na trůn. Král ale zpočátku Geraltovi nevěřil a on jej musel přesvědčovat, což se mu ve výsledku samozřejmě vyplatilo. O několik let později to byl také Foltest, kdo vedl útok na Soddenský pahorek, který čarodějové bránili před Nilfgaardem. Dorazil tam ve správnou chvíli a Nilfgaard byl nakonec poražen.


Foto: Netflix

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
AzurovyAzure77

Strašné. Zoufalé. Ubohé. Zajímalo by mě, jestli ten, kdo dohlížel na casting, vůbec četl knížky. Kdyby ano, tak by věděl, že Foltest je štíhlý, vysoký, bystrý, charismatický a rozhodný monarcha s pevným vystupováním. Seriál se svou verzí arogantního žrouna nedodržel ani jedno kritérium

3.4.2020 | 21:06:16
surky3

Mě se mnohem víc líbil ten herní. Ale tak tohle jde asi taky. Je fakt, že asi takhle většina vládců v tý době mohla vypadat.

12.3.2020 | 16:35:59
Xavik

Foltest je dobrej týpek, ve hrách je hrozně charismatickej, v knihách ujde. Myslím, že v seriálu ho budem vídat ještě často.

admin
8.3.2020 | 22:05:17

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Plakáty

Plakáty

Narozeniny

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama